نماینده وزیر بهداشت در طرح بسیج ملی مقابله با كرونا عنوان كرد

كنترل سیر صعودی كرونا تا هفته اول فروردین

كنترل سیر صعودی كرونا تا هفته اول فروردین

به گزارش دكتر ایزی از گیلان نماینده وزیر بهداشت در طرح بسیج ملی مقابله با كرونا ابراز امیدواری كرد: اگر مردم همكاری كنند انتظار داریم تا هفته اول فروردین ماه 99 سیر صعودی بیماری را كنترل نماییم، اما اگر با همكاری مردم مواجه نشویم تا اختتام اردیبهشت و خرداد نیز درگیر كرونا خواهیم بود كه تبدیل به یك بحران عظیم خواهد شد.


دكتر ایرج حریرچی در حاشیه بازدید از بیمارستان ها، نقاهتگاه ها و مراكز بهداشتی درمانی استان گیلان در گفت و گو با شبكه خبر، اظهار نمود: به اطلاع مردم می رسانیم كه بهبود نسبی وضعیت استان های درگیر كرونا همچون گیلان و قم به هیچ وجه به مدلول كم كردن اقدامات احتیاطی نیست.
وی با اشاره به اینكه برای مقابله با كرونا دو اقدام باید صورت گیرد، اشاره كرد: جداسازی بیماران كرونایی شامل دارای علایم شدید و متوسط و خفیف از مردم عادی لزوم دارد. همین طور باید تماس های مردم به حداقل برسد و غیر مبتلایان با هم برخورد نكنند.
نماینده وزیر بهداشت در طرح بسیج ملی مقابله با كرونا، از مردم خواست به هیچ وجه به استان های گیلان و مازندران و سایر مناطق سیاحتی و زیارتی سفر نكنند و اظهار داشت: همین طور سفرهای داخل شهری و داخل استانی باید به حداقل برسد. باوجود اینكه شاهد محدود شدن ورودی به استان ها هستیم، اما تردد در سطح شهر همچنان وجود دارد.
حریرچی ابراز امیدواری كرد: اگر مردم همكاری كنند انتظار داریم تا هفته اول فروردین ماه ۹۹ سیر صعودی بیماری را كنترل نماییم، اما اگر با همكاری مردم مواجه نشویم تا اختتام اردیبهشت و خرداد نیز درگیر كرونا خواهیم بود كه تبدیل به یك بحران عظیم خواهد شد.
وی با تاكید بر ضرورت به حداقل رساندن سفرهای نوروزی از طرف مردم و كاهش تماس ها و دید و بازدیدها، تصریح كرد: جداسازی افراد مشكوك به بیماری از دیگران به صورت جدی صورت گیرد.
منبع:

1398/12/23
14:55:49
5.0 / 5
2958
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی