تاكید استاندار مركزی بر انسداد محورهای مواصلاتی فرعی و كنترل محورهای اصلی استان

تاكید استاندار مركزی بر انسداد محورهای مواصلاتی فرعی و كنترل محورهای اصلی استان

به گزارش دكتر ایزی مركزی استاندار مركزی بر انسداد محورهای مواصلاتی فرعی و كنترل محورهای مواصلاتی اصلی با هماهنگی پلیس راه و نیروی انتظامی تصریح كرد و اضافه كرد: شناسایی راههای اضافی و كنترل مبادی ورودی و خروجی در دستور كار قرار گیرد و استمرار تعطیلی مراكز آموزشی و ورزشی هم مورد تاكید قرارگاه زیستی استان است.


سیدعلی آقازاده در نشست قرارگاه پدافند زیستی استان مركزی كه از راه ارتباط ویدئو كنفرانس با اعضای پدافند زیستی شهرستان برگزار گردید به بررسی وضعیت اقدامات در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس كرونا پرداخت و اظهار نمود: آخرین گزارشات دریافتی از روند شیوع بیماری كرونا در ساوه حاكی از شیب صعودی شیوع این بیماری است اما خوشبختانه آهنگ این شیب صعودی كندتر شده است و امروز شرایط بهتری در این شهرستان كه آمار بالای مبتلایان را دارد حاكم است.
وی بیان نمود: از آغاز شیوع این بیماری وضعیت ساوه نگران كننده بود اما خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته وضعیت بهتر شده است و امیدواریم با ادامه سیاست های پیشگیرانه روند مبتلا شدن كاهش پیدا كند.
استاندار مركزی در ادامه با تاكید بر ایجاد محدودیت در جابجایی مسافرین بخصوص شهرستان های همسایه استان قم نظیر ساوه، دلیجان، آشتیان، تفرش و اراك شد و اضافه كرد: اعمال این محدودیت از همه فرمانداران و ستادهای شهرستانی مطالبه می شود. باید با جدیت این مورد تا آخرین روز اجرای طرح كه معلوم نیست چه روزی باشد پیگیری و محدودیت ها اجرایی شود.
وی خاطرنشان كرد: در تعطیلات نوروزی هم باید محدودیت جابجایی در حمل و نقل برون شهری عملیاتی شود و با حساسیت دوچندان سیاست های نظارتی اعمال شود. همینطور تست از مسافرین و تشدید اقدامات كنترلی با انجام غربالگری از دیگر برنامه هایی است كه باید با جدیت پیگیری شود.
آقازاده بر انسداد محورهای مواصلاتی فرعی و كنترل محورهای مواصلاتی اصلی با هماهنگی پلیس راه و نیروی انتظامی تصریح كرد و اضافه كرد: شناسایی راههای اضافی و كنترل مبادی ورودی و خروجی در دستور كار قرار گیرد و استمرار تعطیلی مراكز آموزشی و ورزشی هم مورد تاكید قرارگاه زیستی استان است.
وی بر فعالیت مراكز نقاهتگاهی با عنایت به بهبود یافتن حال بیماران هم تصریح كرد و اضافه كرد: در شرایطی كه روند وضعیت جسمی بیماران رو به بهبود است انتقال بیماران به نقاهتگاه در دستور كار حوزه سلامت قرار گیرد.
استاندار مركزی در ادامه اظهار داشت: تابحال بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر در استان مركزی كه یك سوم جمعیت استان را تشكیل می دهد، غربالگری شده اند و امیدواریم طی روزهای آینده تمامی جمعیت استان غربالگری شوند.
وی با تاكید بر اینكه استان مركزی در حوزه غربالگری یكی از استان های موفق كشور است، اظهار داشت: همینطور غربالگری و ضدعفونی نقاط آلوده مورد تاكید قرارگاه زیستی است. متاسفانه حضور یك خانواده در شهرستان دلیجان منجر به آلوده شدن یكی از نقاط و حتی جانباختن یك نفر شده است كه قرارگاه های زیستی شهرستان ها باید به محض اطلاع از نقاط آلوده نسبت به غربالگری و ضدعفونی اقدام نمایند.1398/12/28
21:12:12
5.0 / 5
3833
تگهای خبر: آموزش , بیماری , سلامت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی