ذوالفقاری بیان كرد

جزئیات طرح فاصله گذاری اجتماعی

جزئیات طرح فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش دكتر ایزی رئیس كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا، جزئیات طرح مقابله با زنجیره انتقال كرونا را شرح داد.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری در تشریح طرح "فاصله گذاری اجتماعی" تصریح كرد: با عنایت به انتشار كرونا در كشورهای دنیا، اقدامات بسیاری در سرتاسر جهان در حال انجام می باشد و در كشور ما هم اقدامات زیادی برای پیشگیری و درمان انجام گرفته و برخی از كادر درمانی كشور به شهادت رسیده اند.
وی اظهار داشت: هم اكنون بسیج همگانی در سرتاسر كشور برای مقابله با كرونا تشكیل شده و امیدواریم از ظرفیت همه مردم در این خصوص استفاده گردد.
ذوالفقاری افزود: در این مدت بخش زیادی از مردم همكاری كردند، اما عده ای ظاهرا جدی نگرفته اند و احتیاج به قاطعیت بیشتری است تا زنجیره انتقال این بیماری قطع شود.
وی تصریح كرد: اطلاعات نشان داده است هنوز به قله نرسیدیم و سیر بیماری، كاهش را نشان نمی دهد ازاین رو همه باید همكاری نماییم.
ذوالفقاری اظهار داشت: طرحی كه امروز اعلام و اجرایی می شود، بنا بر اجماع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و همه نهادهای كشور و تایید دولت و رئیس جمهور، تدوین شده است.

وی اظهار داشت: صرفا به افراد ساكن شهرها اجازه ورود داده می شود، یعنی سفر ممنوع می باشد. كسانی كه در مسافرت هستند باید سریعتر به خانه برگردند و كسانیكه در محل سكونت خود هستند سفر نروند، چون اجازه ورود به شهرها را ندارند.
وی اضافه كرد: دو رقم اول كد ملی اشخاص، پلاك خودرو، بیمه و... نشان دهنده این است كه افراد ساكن این شهر هستند یا نه ؟ در ورودی شهرها بررسی می شود البته اشخاصی كه محل سكونتشان در شهر دیگر و محل كارشان جای دیگر است با كارت شناسایی تردد خواهند كرد.
ذوالفقاری اظهار داشت: اگر خودرو ها به شهرهایی كه ساكن نیستند سفر كنند، اجازه ندارند وارد شهر شوند، اگر غیرقانونی وارد شهر شوند، خودرو تا یك ماه توقیف و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر كشور اضافه كرد: ادامه تعطیلی دانشگاه ها، مدارس، پارك ها، بوستان ها و مراكز ورزشی در این طرح پیشبینی شده است.
ذوالفقاری خاطرنشان كرد: محدودیت تردد در خطوط ریلی، خطوط هوایی و پایانه های مسافربری ادامه خواهد داشت.
رئیس كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا اظهار داشت: گروهی از اصناف باید به صورت صددرصد باز باشند تا خدمات مایحتاج عمومی مردم را تأمین كنند و مردم در این خصوص نگران نباشند.
معاون وزیر كشور اضافه كرد: برخی گروه های اصناف تا آخر طرح تعطیل خواهند بود.
معاون وزیر كشور درباره اصناف متخلف هم اظهار داشت: اصناف متخلف كه به قانون توجه نكنند، به مدت یك ماه پلمپ می شود. برگزاری هر گونه مراسم شامل رسمی و غیررسمی كه منتهی به تجمع و انتشار بیماری می شود ممنوع می باشد.
وی اظهار داشت: فعالیت ادارات و دستگاه های دولتی بر مبنای بخشنامه ریاست جمهوری با حداكثر دوركاری و حداقل حضور كاركنان در ادارات انجام می شود.
رئیس كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا افزود: هم اكنون بخش زیادی از كارمندان چیزی حدود ۲ میلیون نفر مثل مدارس و مراكز آموزشی تعطیل می باشد، اما وزارت بهداشت كادر درمانی و انتظامی همچنان فعالند.
معاون وزیر كشور تصریح كرد: مردم جدی بگیرند همه دادستان های سراسر كشور و شوراهای تأمین استان در اجرای طرح نظارت دارند.
وی اضافه كرد: برگزاری هرگونه مراسم رسمی و غیر رسمی كه محل تجمع افراد باشد لغو می شود، رهبر انقلاب هم با عنایت به تاكیدات بر رعایت مسائل بهداشتی داشتند سفر به مشهد را لغو كردند.1399/01/07
22:24:45
5.0 / 5
3205
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی