آمار جهانی همه گیری كووید-۱۹

نزدیك به 35 هزار نفر قربانی كرونا در جهان

نزدیك به 35 هزار نفر قربانی كرونا در جهان

دكتر ایزی: روند افزایش شمار مبتلایان همه گیری كروناویروس جدید در جهان متوقف نشده است و این ویروس همچنان قربانی می گیرد.به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، كروناویروس جدید كه عامل بروز بیماری كووید-۱۹ است، نخستین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و هم اكنون به ۱۹۹ كشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا كرده است.

تا لحظه انتشار این خبر شمار كلی مبتلایان به كووید-۱۹ در جهان ۷۳۵ هزار و ۸۳۳ نفر بوده كه ۳۴ هزار و ۸۴۷ نفر از آنها جان باخته و ۱۵۶ هزار و ۱۴۲ نفر نیز بهبود یافته اند.

به طور كلی در جهان ۵۴۴ هزار و ۷۲۵ مورد ابتلای فعال به كروناویروس جدید وجود دارد كه از این میان ۵۱۶ هزار و ۴۳۲ مورد معادل ۹۵ درصد از مبتلایان وضعیت خفیف داشته و تنها ۲۸ هزار و ۲۹۳ مورد معادل ۵ درصد از مبتلایان در وضعیت وخیمی قرار دارند.

ایالات متحده آمریكا با ۱۴۲ هزار و ۷۹۳ مورد مبتلاشدن و ۲۴۹۰ قربانی در صدر لیست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. ۴۵۶۲ نفر از مبتلایان این كشور نیز بهبود یافته اند.

ایتالیا نیز ۹۷ هزار و ۶۸۹ مورد مبتلاشدن به ثبت رسانده كه از این میان ۱۰ هزار و ۷۷۹ نفر جان خودرا از دست داده و ۱۳ هزار و ۳۰ نفر بهبود پیدا كرده اند.

اسپانیا نیز با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۸۵ هزار و ۶۸۹ مورد مبتلاشدن از چین در لیست شمار مبتلایان جهانی كرونا پیشی گرفت. تابحال ۷۳۴۰ نفر از مبتلایان این كشور جان خودرا از دست داده و ۱۶ هزار و ۷۸۰ نفر نیز بهبود یافته اند.

شمار مبتلایان در چین كه شیوع تا حدود زیادی كنترل شده ۸۱ هزار و ۴۷۰ نفر اعلام شده است. شمار قربانیان و بهبود یافتگان نیز در این كشور به ترتیب ۳۳۰۴ و ۷۵ هزار و ۷۰۰ نفر اعلام شده است.

در آلمان نیز شمار مبتلایان ۶۲ هزار و ۴۳۵ نفر اعلام شده كه از این تعداد تنها ۵۴۱ نفر جان باخته و ۹۲۱۱ نفر نیز بهبود یافته اند.

هم چنین ایران تابحال ابتلای ۴۱ هزار و ۴۹۵ نفر را اعلام نموده است كه از این میان ۲۷۵۷ نفر جان خودرا از دست داده و ۱۳ هزار و ۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته اند.

فرانسه نیز دیگر كشور اروپایی است كه شمار مبتلایان به كروناویروس جدید در آن بالا بوده است. تابحال ۴۰ هزار و ۱۷۴ نفر در این كشور به این ویروس مبتلا شده، ۲۶۰۶ نفر جان باخته و ۷۲۰۲ نفر بهبود پیدا كرده اند.

در انگلیس ۱۹ هزار و ۵۲۲ نفر تابحال به این ویروس مبتلا شده اند كه ۱۲۲۸ نفر از آنها جان باخته و ۱۳۵ نفر نیز بهبود یافته اند.

سوئیس با ۱۵ هزار و ۶۹ مبتلا و ۳۱۲ قربانی، بلژیك با ۱۱ هزار و ۸۹۹ مبتلا و ۵۱۳ قربانی و هلند با ۱۰ هزار و ۸۶۶ مبتلا و ۷۷۱ قربانی از كشورهای اروپایی با میزان شیوع گسترده محسوب می شوند.

بنا بر آمارهای سایت "ورلداُمتر"، كره جنوبی با ۹۶۶۱ مبتلا و ۱۵۸ قربانی، تركیه با ۹۲۱۷ مبتلا و ۱۳۱ قربانی، اتریش با ۹۲۰۰ مبتلا و ۱۰۸ قربانی، پرتغال با ۶۴۰۸ مبتلا و ۱۴۰ قربانی و كانادا با ۶۳۲۰ مبتلا و ۶۵ قربانی از دیگر كشورها با میزان شیوع بالای كروناویروس جدید هستند.

منبع:

1399/01/11
21:49:49
5.0 / 5
3247
تگهای خبر: بیماری , سایت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی