رئیس دانشگاه علوم پزشكی اهواز خبر داد:

مراجعه 31 هزار خوزستانی با علایم بیماری تنفسی به مراكز درمانی

مراجعه 31 هزار خوزستانی با علایم بیماری تنفسی به مراكز درمانی

به گزارش دكتر ایزی رئیس دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: از شروع شیوع ویروس كرونا در كشور تابحال بیش از 31 هزار نفر از مردم خوزستان با علایم سندروم حاد تنفسی به مراكز درمانی مراجعه كردند.به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، فرهاد ابول نژادیان بعدازظهر دوشنبه در گفت وگوی ویدئو كنفرانسی با رئیس جمهور اظهار نمود: در روز چهار اسفندماه سال قبل سه بیمار كرونا مثبت در استان داشتیم كه یكی در اندیمشك كه ایستگاه قطار قم به اهواز است، دیگری در اهواز كه سابقه سفر به شهر قم داشته و دیگری در هندیجان كه وی نیز به قم سفر كرده است و بعد از آن شرایط از ۶ اسفندماه سال ۹۸ برای ما مهیا شد كه آزمایشگاه در اهواز آغاز به كار كرد و استان خوزستان و لرستان را پوشش می داد.
وی اضافه كرد: تابحال تعداد آزمایش های انجام شده در این آزمایشگاه دو هزار و ۹۵۳ آزمایش بوده اند كه دو هزار و ۲۴۶ آزمایش منفی و ۶۹۴ مورد مثبت شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز عنوان كرد: تعداد مراجعه كنندگان ما در استان خوزستان از شروع اسفندماه با علایم این ویروس ۳۱ هزار و ۷۲۷ مورد بوده است كه از تعداد مبتلایان ۴۰۳ بیمار مرخص شدند و فوت شدگان ما ۷۸ بیمار هستند و الان ۱۹۰ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند.
ابول نژادیان اشاره كرد: بنا بر دستورالعمل وزارت بهداشت غربالگری را در دانشگاه ها و دانشكده های استان در حال انجام می باشد كه تابحال حدود چهار میلیون نفر از مردم استان خوزستان مورد غربالگری قرار گرفته اند كه از این تعداد ۳۳ نفر درمان تك دارویی و دو دارویی برای آنها در منزل شروع كردیم و ۲۹۵ نفر نیز در این غربالگری به بیمارستان ها ارجاع داده شده اند.
وی بیان كرد: ضریب نسبت پرستار به تخت در استان خوزستان سال هاست كه پایین بوده است و سهمیه پرستاری كه برای استخدام به ما داده شده است كم بود، ۶۸ درصد ضریب پرستار به تخت بیماری ما در استان خوزستان بوده است و در صورتیكه این میزان باید حداقل دو به یك تخت باشد یعنی به ازای هر تخت یك پرستار وجود داشته باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز بیان كرد: با شیوع ویروس كرونا برخی پرستاران از دیگر بیمارستان ها به بیمارستان و بخش های ویژه پذیرش بیماران كرونا منتقل شدند.
ابول نژادیان اظهار داشت: در استان خوزستان تمامی بخش های خصوصی، سپاه و ارتش به كمك ما آمدند و كمك های خوبی انجام شده است.


منبع:

1399/01/11
23:33:20
5.0 / 5
3019
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی