نایب رییس انجمن ام.اس ایران عنوان كرد

میهمان ناخوانده ای به نام ام اس

میهمان ناخوانده ای به نام ام اس

به گزارش دكتر ایزی نایب رییس انجمن ام اس ایران ضمن اشاره به اینكه روز جهانی ˮام اسˮ فرصت همصدایی برای داشتن دنیای بدون ˮام اسˮ است، اظهار داشت: این روز فرصتی است كه ˮام اسˮ را بشناسیم پیش از آن كه ˮام اسˮ خودش را به ما یا یكی از عزیزان ما آشنا كند.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی صحرائیان به مناسبت روز جهانی ام اس در پیامی با اشاره به اینکه "ام اس" میهمان ناخوانده ای است که سال هاست خیلی از مردم دنیا و بعضی از هموطنان عزیزمان را به خود مشغول کرده است، اظهار داشت: افراد مبتلا و خانواده های آنها با چالش بیماری دست و پنجه نرم می کنند و تلاش دارند با وجود همه ناملایمات کمترین تأثیر را از بیماری گرفته و به جای یأس و ناامیدی بیماری را مدیریت نمایند. از ۱۰ سال قبل روز جهانی "ام اس" به ابتکار فدراسیون جهانی "ام اس" نام گذاری و ثبت شده و فرصتی طلایی برای همگان، از مبتلایان و خانواده های آنان و گروه پزشکی و درمانی تا سایر اقشار بوجود آورده که دست در دست هم، یک صدا، دنیای بدون "ام اس" را فریاد زنند و در این راه از هیچ کوششی فروگذار ننمایند.
وی با اشاره به اینکه دنیای بدون ام اس را فریاد بزنیم، اضافه کرد: روز جهانی "ام اس" فرصتی است که افراد شناخت بهتری از این بیماری پیدا کرده و برای مبارزه با آن در سرتاسر دنیا همت گمارند. این روز فرصتی است که "ام اس" را بشناسیم پیش از آن که "ام اس" خودش را به ما یا یکی از عزیزان ما آشنا کند. روز جهانی "ام اس"، روز عهد بستن با یکدیگر برای کمک به مبتلایان این بیماری است که در گوشه گوشه این خاک در حال دست و پنجه نرم کردن با این بیماری هستند. روز جهانی ام اس روز فریاد این شعار است که: من می آیم، ما می آییم، تا دست در دست هم تلاش نماییم چالش های فردی و اجتماعی را به حداقل برسانیم و عهد ببندیم هر آنچه در توان داریم برای مبارزه با بیماری ام اس به کار گیریم. همه ما از توانایی های علمی، کلامی، اقتصادی و اجتماعی خود در جهت کاهش آلام بیماران بهره گیریم تا دنیای بدون ام اس دست یافتنی شود.
صحرائیان در این پیام آورده است: امروز خیلی از بیماری ها به مدد تلاشهای پیگیر جامعه علمی و پشتیبانی تک تک مردم جامعه به فراموشی سپرده شده اند. جامعه بشری در این حوزه مثال های فراوان دارد و امید است به همت تک تک افراد جامعه این راه سریع تر و با گام های استوارتر پیموده شود. فرصت روز جهانی ام اس را مغتنم شمرده و برای همه بیماران به خصوص بیماران عزیز ام اس آروزی سلامتی، نشاط و پویایی دارم. از تک تک حامیان عزیز ام اس و خانواده های بیماران صمیمانه سپاسگزارم. امیدوارم حمایت های معنوی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی همچنان چراغ راه انجمن ام اس ایران برای مبارزه با بیماری باشد. امید است بادرک درست و واقعی از ام اس و دست در دست هم بر "ام اس" فائق آییم.1399/03/06
23:49:07
5.0 / 5
2793
تگهای خبر: بیماری , پزشك , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی