مطالعات نشان می دهد؛

دهانشویه ها ریسك گسترش كرونا ویروس جدید را كم می كنند

دهانشویه ها ریسك گسترش كرونا ویروس جدید را كم می كنند

به گزارش دكتر ایزی بررسی اخیر علمی نشان داده است دهانشویه می تواند مانع از گسترش كروناویروس جدید عامل بیماری كووید19 شود.به گزارش دکتر ایزی به نقل از مهر، طبق برآورد دانشمندان تولید واکسن مؤثر و در دسترس همه حداقل ۱۲ تا ۱۸ ماه بطول می انجامد. از اینرو یافتن شیوه های ساده و قابل دسترس برای پیش گیری از بیماری کووید ۱۹ بسیار مهم می باشد.
کروناویروس همانند سایر کروناویروس های دیگر، یک ویروس پوشش دار است. بدین معنا که با کشیده شدن بر روی سلول های ارگانیزم میزبان، یک غشاء خارجی به وجود می آورد.
این غشاء امکان تکثیر مؤثر ویروس را می دهد. اگر دانشندان بتوانند این پوشش را از بین ببرند، روند گسترش ویروس در ارگانیزم کُند می شود.
استفاده از آب و صابون یا مواد ضدعفونی کننده سبب از هم گسیختگی این پوشش ویروسی می شود و ویروس را نابود می کند. تحقیق نشان میدهد مواد ضدعفونی کننده می تواند ویروس کرونا را از بین ببرد.
حال مطالعه جدید نشان میدهد بعضی از دهان شویه های متداول و قابل دسترس قادر به انجام این نقش در نابودی ویورس هستند.
دانشمندان نشان داده اند که ویروس عمدتاً در گلو تکثیر می شود. از اینرو بیمار مبتلا به کووید ۱۹ دارای بالاترین میزان این ویروس در این ناحیه است.
محققان معتقدند استفاده از دهانشویه ها بر کروناویروس جدید تأثیر می گذارد اما بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.

1399/03/08
23:20:31
5.0 / 5
2661
تگهای خبر: برند , بیماری , علم , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی