سازمان بهداشت جهانی:

سیاسی كردن انتشار كرونا سبب تشدید آن شده است

سیاسی كردن انتشار كرونا سبب تشدید آن شده است

به دنبال تهدید آمریكا برای قطع بودجه سازمان بهداشت جهانی و افزایش مجدد شمار مبتلایان به ویروس كرونا در جهان، دبیركل این سازمان ضمن انتقاد از ˮعدم همبستگی جهانیˮ، از رهبران كشورهای جهان خواست تا برای مبارزه با ویروس كرونا متحد شوند.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری دویچه وله، "تدروس آدهانوم گبریسوس"، دبیر کل سازمان بهداشت جهانی در جریان کنفرانس ویدئویی برای "اجلاس جهانی دولت ها" مستقر در شهر دبی اظهار داشت: رهبران کشورهای جهان نباید پاندمی کرونا را سیاسی کنند بلکه باید برای مبارزه با آن متحد شوند. سیاسی کردن انتشار کرونا سبب تشدید آن شده است.
وی ادامه داد: پاندمی کرونا همچنان سرعت می گیرد و شمار مبتلایان به این ویروس در سرتاسر جهان رو به افزایش است. سه ماه طول کشید تا شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جران به یک میلیون تن برسد اما به تازگی یک میلیون تن تنها ظرف هشت روز به ویروس کرونا مبتلا شده اند.
این اظهارات تدروس آدهانوم درحالی عنوان شد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در برزیل، عراق، هند و چند ایالت آمریکا افزایش یافته است.
وی که با انتقاد شدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روبرو شده، اظهار داشت: بزرگ ترین تهدیدی که هم اکنون با آن مواجه هستیم خود ویروس نیست بلکه عدم همبستگی جهانی و رهبری جهانی است. ما نمی توانیم با یک جهان گرفتار تفرقه، این پاندمی را شکست دهیم.
تدروس هیچگاه مستقیما به نام ترامپ یا این حقیقت که وی تهدید کرده حمایت مالی آمریکا از سازمان بهداشت جهانی را قطع می کند، اشاره نکرد.
ترامپ بارها از سازمان بهداشت جهانی به خاطر واکنش اولیه اش به شیوع پاندمی کرونا انتقاد کرده و این سازمان را به همدستی در پنهان کردن اطلاعات مربوط به ویروس کرونا متهم کرده است.
تدروس اظهار داشت: پاندمی کرونا نشان داد که در حقیقت جهان آماده نبود.
وی خاطرنشان کرد: ما می دانیم که پاندمی کرونا بسیار فراتر از یک بحران بهداشتی است، این پاندمی یک بحران اقتصادی، اجتماعی و در خیلی از کشورها سیاسی است. تاثیرات آن تا دهه های آتی احساس خواهد شد.
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تا بامداد سه شنبه (۳ تیر) از مرز ۹ میلیون و ۱۹۲ هزار نفر عبور کرد و تعداد قربانیان این ویروس هم از ۴۷۴ هزار نفر بیشتر شده است.
از نظر میزان انتشار کرونا همچنان آمریکا بدترین وضعیت را دارد و بعد از آن برزیل در مقام دوم قرار دارد. آمار رسمی مرگ در اثر کرونا در برزیل به بیشتر از ۵۰ هزار نفر رسیده است.
آخرین آمار رسمی کرونا در آمریکا حاکی از ابتلای دو میلیون و دویست هزار نفر به بیماری کووید۱۹ و مرگ ۱۲۰ هزار نفر در اثر کروناست.
منبع:

1399/04/03
15:13:04
5.0 / 5
2385
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی