یافته محققان آلمانی؛

دهان شویه ها در كاهش ریسك انتقال كروناویروس تاثیر دارند

دهان شویه ها در كاهش ریسك انتقال كروناویروس تاثیر دارند

نتایج آزمایشات كشت سلولی نشان میدهد دهان شویه های موجود در بازار بر ویروس های كرونا تاثیر دارند.به گزارش دکتر ایزی به نقل از مهر، مطالعات پژوهشگران دانشگاه رور بوخوم آلمان نشان میدهد کروناویروس ها می توانند با بهره گیری از برخی دهان شویه ها غیرفعال شوند.
محققان پی بردند که تعداد زیادی از ویروس ها در حفره دهان و گلو برخی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ قابل تشخیص می باشد. از اینرو معتقدند استفاده از دهان شویه ها می تواند به کاهش میزان ویروس ها و احتمال انتقال بیماری در کوتاه مدت کمک نماید.
محققان در این مطالعه هشت دهان شویه موجود در بازار آلمان را مورد بررسی قرار دادند.
آنها هر دهانشویه را با ذرات ویروس و یک ماده مداخله کننده مخلوط کردند که برای بازآفرینی اثر بزاق دهان در نظر گرفته شده بود. سپس مخلوط را به مدت ۳۰ ثانیه برای شبیه سازی اثر غرغره کردن، تکان دادند. سپس از سلول های Vero E۶، که گیرنده کروناویروس هستند، برای تعیین مقدار ویروس استفاده کردند. پژوهشگران بمنظور ارزیابی اثربخشی دهانشویه ها، پیش از افزودن آنها به کشت سلولی، بجای استفاده از دهانشویه دهان، سوسپانسیون های ویروس را با محیط کشت سلولی ادغام کردند.
تمام نتایج آزمایش شده حاکی از کاهش غلظت اولیه ویروس بود.
محققان تاکید می کنند که دهان شویه ها برای درمان بیماری کووید ۱۹ مناسب نیستند و غرغره کردن با دهان شویه نمی تواند از تولید ویروس در سلول ها پیشگیری نماید. اما می تواند میزان ویروس ها را در کوتاه مدت کم کند که در بعضی شرایط نظیر دندانپزشکی می تواند سودمند باشد.

1399/05/23
11:44:47
5.0 / 5
1799
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دانشگاه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی