مدیر اجرایی صندوق جمعیت ملل متحد:

نجات دادن زندگی هیچ گاه تا این حد دشوار نبوده است

نجات دادن زندگی هیچ گاه تا این حد دشوار نبوده است

دكتر ایزی: مدیر اجرایی صندوق جمعیت ملل متحد در پیامی به مناسبت ˮروز جهانی انسان دوستیˮ مصادف با 19 اوت 2020 میلادی خواهان به صفر رساندن حمله به افراد فعال در زمینه های انسان دوستانه، غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی همچون مدارس، بیمارستان ها و كلینیك های سلامت شد.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، دکتر "ناتالیا کانم" در متن پیام خود به همین مناسبت تشریح کرد: در سال گذشته، حملات مقابل امدادگران بیش از قبل بود و صدها نفر ازامدادگران انسان دوست مورد حمله قرار گرفتند و زخمی، ربوده یا کشته شدند. اما امسال، تهدیدها همین طور برای پرسنل مراقبت های سلامت در بین همه گیری های کووید-۱۹ درحال افزایش است. نه فقط پرسنل سلامت در معرض مبتلاشدن به ویروس مهلک کرونا قرار می گیرند بلکه آنان همچنان در معرض خشونت بیش از پیش و حملات ناشی از ترس و اطلاعات نادرست هستند.
وی اشاره کرد: با وجود افزایش خشونت و بیماری، این قهرمانان بشردوست شکست ناپذیرند. مردم در سراسر جهان و در جوامع خود برای چالش های بشردوستانه برمی خیزند.
ناتالیا کانم همین طور اشاره کرد: در روز جهانی انسان دوستی، صندوق جمعیت ملل متحد یاد کسانی که در حین انجام وظیفه خود زخمی یا کشته شده اند را گرامی می دارد و همین طور به کسانی که به ارائه کمک های نجات بخش ادامه می دهند و از افراد نیازمند حمایت می کنند، ادای احترام می کند.
وی اضافه کرد: به پزشکان، پرستاران و ماماهایی افتخار می نماییم که زندگی خودرا به خطر انداخته اند تا به زنان حامله در هنگام زایمان کمک کنند. به مشاورین و مددکارانی افتخار می نماییم که از بازماندگان خشونت مبتنی بر جنسیت حمایت می کنند که در زمان کرونا بدتر شده است. به زنان، جوانان پیشرو و کسانی افتخار می نماییم که در امتداد حقوق و کرامت انسانی بعنوان پاسخگویان انسان دوستانه در خط مقدم ایستاده اند و به دِین فوق العاده ای که همه به کارکنان سلامت و درمان داریم، واقف هستیم؛ آنانی که در بین این همه گیری که نزدیک به ۷۵۰ هزار نفر به خاطر آن جان باخته اند، همچنان به خدمت خود ادامه می دهند.
در صندوق جمعیت ملل متحد، همین طور خطرات جدی را می شناسیم که برای زنان فعال در زمینه های انسان دوستانه و کارمندان سلامت در شماری از کشورها وجود دارد. زنان حدود ۷۰ درصد نیروی کار سلامت و خدمات اجتماعی را می سازند، جایی که به احتمال زیاد با شرایط کار ناامن و دسترسی نابرابر به تجهیزات و ایمنی و حمایتی رو به رو هستند.
از کارمندان و شرکای صندوق جمعیت ملل متحد الهام گرفته ایم، آنانی که در بیش از ۶۰ کشور جهان در حال غلبه بر موانع بی سابقه جهت ارائه کمک به افراد لطمه دیده از بحران ها و کسانی که در نتیجه بیماری کرونا خودرا به شدت نیازمند می بینند، مشغول به فعالیت هستند. از آنجائیکه با دولت ها و شرکای خود همکاری می نماییم تا نیازهای برآورده نشده، مرگ قابل پیشگیری مادران و خشونت مبتنی بر جنسیت را به صفر برسانیم، همین طور خواهان به صفر رساندن حمله به افراد فعال در زمینه های انسان دوستانه، غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی همچون مدارس، بیمارستان ها و کلینیک های سلامت هستیم.
به گزارش سایت اطلاع رسانی ملل متحد، مدیر اجرایی صندوق جمعیت ملل متحد در آخر اشاره کرد: در جهانی زندگی می نماییم که قهرمانان شنل نمی پوشند اما خیلی از آنان ماسک و محافظ صورت دارند. ایشان حافظ جان کسانی هستند که زندگی می بخشند. آنان برای کمک و پشتیبانی از زنان و دختران نیازمند، فریادهای دوردست را می شنوند. ایشان در پشتکار و دلسوزی و با امیدشان به این که با هم بتوانیم به دنیای بهتری دست یابیم، ابرانسان محسوب می شوند.1399/05/30
11:06:41
5.0 / 5
2227
تگهای خبر: بیماری , پرستار , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی