با مصوبه هیئت مقررات زدایی؛

تبلیغات اینترنتی داروقانونی شد

تبلیغات اینترنتی داروقانونی شد

هیئت مقررات زدایی وزارت اقتصاد، سازمان نظام پزشكی را مكلف كرد تا پروسه صدور مجوز تبلیغات دارو، مواد خوراكی و بهداشتی در فضای مجازی را تسهیل كند.به گزارش دکتر ایزی به نقل از مهر هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در جلسه ۲۰ مرداد امسال، دو پروسه دیگر از کسب و کارهای پُر تقاضا را تسهیل کرد.
بر اساس این مصوبه، سازمان نظام پزشکی مکلف شد اطلاعات شناسه مجوز تبلیغات و انتشار آگهی های مواد خوراکی، آشامیدنی، دارو، آرایشی، بهداشتی و امور پزشکی را در درگاه ملی مجوزها بارگذاری کند.
همچنین سازمان نظام پزشکی با همکاری اتحادیه کسب و کارهای مجازی مکلف شد تا ظرف یک ماه پروسه صدور مجوز تبلیغات مذکور برای شرکت های پلتفرمی را تسهیل کند؛ ضمن اینکه اگر شرکت های پلتفرمی حوزه دارو و مواد خوراکی و بهداشتی اگر درخواست مجوز به نظام پزشکی دهند، این سازمان موظف است ۲ روزه پاسخ دهد؛ در غیر این صورت، عدم پاسخگویی به منزله پاسخ مثبت است.
هیئت مقررات زدایی در بخش دیگری از مصوبه ۲۰ مرداد ماه خود وزارت صمت، اتاق اصناف ایران و اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای را مکلف کرد تا شرایط راه اندازی این نوع کسب و کارها در همه رسته های شغلی در زمینه «حداقل متراژ» و همین طور «تناسب حداقل متراژ با نوع فعالیت مورد تقاضا» ظرف مدت یک ماه بازبینی کند.
در این مصوبه، دستورالعمل قبلی درباب فروشگاه های زنجیره ای از «حداقل دو شعبه در ۲ شهر» به «۲ شعبه» تغییر داده شده است.1399/06/10
10:41:50
5.0 / 5
1882
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی