بهورزان مرزبانان نظام سلامت هستند

بهورزان مرزبانان نظام سلامت هستند

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از بهورزان بعنوان مرزبانان نظام سلامت قدردانی كرد.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت همزمان با روز بهورز به رباط کریم رفت و با بهورزان خانه بهداشت روستای "ده حسن" این شهرستان دیدار نمود.
وی در این دیدار با اشاره به اینکه بهورزان مرزبانان نظام سلامت هستند، اظهار داشت: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران و وجه تمایز آن در منطقه، وجود شبکه منسجم بهداشت و درمان در کشور است.
رئیسی یکی از علل مهم توفیق در موج اول مقابله با کرونا را وجود بهورزان و شبکه های بهداشت دانست و اضافه کرد: بهورزان از دیرباز تابحال در کنترل بیماری ها نقش بسیار اساسی و کلیدی داشته اند و کسب بالاترین شاخصهای بهداشتی در سطح منطقه و دنیا حاصل دسترنج آنهاست.
وی با بیان این نکته که بهورز یک کلمه منحصربفرد و شناخته شده در تمام منابع و کتب نظام سلامت دنیا است، اضافه کرد: یکی از خصوصیت های بزرگ بهورزان این است که آنها از میان مردم منطقه هستند و با فرهنگ، شرایط و مشکلات مردم آشنایی کامل دارند.
رئیسی تصریح کرد: نوع دوستی، رعایت عدالت در سلامت و عرضه خدمات مجانی به اتباع کشورهای خارجی در چارچوب شبکه های بهداشت ستودنی است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سیستم منسجم، نظم و ساختار، استانداردها و فرآیندهای خانه های بهداشت مثال زدنی هستند، اضافه کرد: گسترش سیستم های بهداشت در برنامه ۵ و ۶ توسعه تکلیف شده و در همین راستا مراکز جامع سلامت در سطح شهر بوجود آمده اند و مراقبین سلامت در این مراکز بعنوان بهورزان شهری محسوب می شوند.
در ادامه رئیسی بعد از شنیدن مشکلات بهورزان، از نزدیک مراحل عرضه خدمات در خانه بهداشت "ده حسن" رباط کریم را بررسی نموده و در انتها هم با اهدای لوح تقدیر از زحمات یوسف آئینی و لیلا مرادی؛ بهورزان خانه بهداشت "ده حسن" قدردانی کرد.
به گزارش وبدا، گفتنی است در این بازدید معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران، رئیس شبکه بهداشت شهرستان رباط کریم و تعدادی از مدیران ارشد معاونت بهداشت وزارت بهداشت دکتر رئیسی را همراهی می کردند.
منبع:

1399/06/13
22:11:06
5.0 / 5
1791
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی