مدیرعامل كانون هموفیلی ایران مطرح كرد؛

تشریح وبینار آموزشی فدراسیون جهانی هموفیلی در خاورمیانه

تشریح وبینار آموزشی فدراسیون جهانی هموفیلی در خاورمیانه

مدیرعامل كانون هموفیلی ایران، از برگزاری وبینار آموزشی فدراسیون جهانی هموفیلی برای انجمن های هموفیلی كشورهای خاورمیانه با موضوع لزوم آموزش بیماران در تاریخ 28 شهریور 99 آگاهی داد.
احمد قویدل، در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: فدراسیون جهانی هموفیلی بر این اصل مهم تاکید دارد که یک بیمار آموزش دیده از یک سو بهتر قادر به مدیریت زندگی خود و از طرف دیگر بهتر می تواند از کوشش های انجمن های هموفیلی برای دسترسی به مراقبت و درمان بهتر آگاه و بهره مند شود.
وی اضافه کرد: به نظر فدراسیون جهانی هموفیلی، انجمن های فعال منطقه خاورمیانه دارای دانش و تجربه های متنوعی در طراحی و اجرای برنامه های کارآمد آموزشی هستند و این تجارب به صورت سنتی در مجلات و نشریات فدراسیون منعکس و در جلسات حضوری فدراسیون جهانی هموفیلی نیز انعکاس لازم را داشته است.
قویدل افزود: باتوجه به شیوع بیماری کرونا و روند رو به افزایش برگزاری جلسات آنلاین و به اشتراک گذاشتن محتواهای آموزشی دیجیتال این فدراسیون نیز با هدف به اشتراک گذاشتن تجارب بین المللی و منطقه ای، وبینار آموزشی را در منطقه خاورمیانه برگزار می نماید.
وی اظهار داشت: این وبینار با مشارکت نمایندگانی از انجمن های هموفیلی کانادا، ایرلند، الجزایر، لبنان و پاکستان با محوریت انجمن هموفیلی کشور عربستان برگزار می شود.
قویدل اضافه کرد: این وبینار آموزشی با هدف پاسخگویی به سوالات انجمن های هموفیلی در کشور های مختلف خودشان چه آموزش هایی دیده اند و چه آموخته اند تا بتوانند دیگران را آموزش دهند، انجمن های هموفیلی چه برنامه های آموزشی در انجمن خودرا طراحی و اجرا کرده اند، انجمن های هموفیلی در راه آموزش بیماران با چه چالش هایی روبرو شده اند و چه درس هایی آموخته اند، چگونه می توان از این تجارب ملی و بین المللی برای بهبود برنامه های آموزش بیمار در منطقه خاورمیانه استفاده و این تجارب را با شرایط آموزش بیماران در این منطقه تطبیق داد و انجمن های هموفیلی باتوجه به محدودیت ها ارتباطی دوران شیوع ویروس کرونا چه برنامه های جدیدی طراحی نموده اند، انجام می شود.
مدیر عامل کانون هموفیلی ایران در ادامه به اهداف این وبینار آموزشی اشاره نمود و اظهار داشت: تاکید بر اهمیت آموزش بیمار بعنوان قسمتی از وظایف اصلی انجمن های هموفیلی، مرور درس ها و تجارب بین المللی و منطقه ای که طی سال ها طراحی و برای آموزش بیماران اجرا گردیده است، بررسی چالش های پیش رو و سیاست گذاری برای رفع چالش ها، و در صورت ضرورت کمک به اتخاذ تصمیم برای تغییر شیوه های آموزشی و کارآمد نمودن روش های آموزش، از مهم ترین اهداف این وبینار آموزشی است.

1399/06/24
13:47:58
5.0 / 5
1800
تگهای خبر: آموزش , بیماری , تجربه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی