انستیتو پاستور فرانسه:

كشف داروی موثر برای درمان كرونا

كشف داروی موثر برای درمان كرونا

به گزارش دكتر ایزی متخصصان انستیتو پاستور در شهر لیل در شمال فرانسه ادعا كرده اند كه موفق به شناسایی دارویی موثر برای مقابله با بیماری كووید ۱۹ شده اند.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، آنها می گویند این دارو یکی از ۲۰۰۰ دارویی است که طی پنج ماه گذشته تاثیر آن بر بیماران مبتلا به ویروس کرونا بررسی شده است.
آنها تاکید کرده اند که آزمایش های بالینی برای تائید قطعی تاثیر ضدویروسی این دارو بر بیماران کووید ۱۹ صورت خواهد گرفت.
یکی از اعضای تیم تحقیق در انستیتو پاستور لیل درباره شناسایی این دارو اظهار داشت: برای تحقیق های بالینی به آزمایش روی صدها بیمار احتیاج داریم.
وی ادامه داد: چند ترکیب دارویی را اواخر ماه مه شناسایی کردیم اما باید آنها را برمبنای مدلهای دقیق تری می سنجیدیم تا از تاثیر واقعی آنها روی انسان آگاه شویم.

داروی موثر درمان کرونا

متخصصان انستیتو پاستور لیل در جریان آزمایش های خود از ریه مصنوعی انسان برای سنجش تاثیر داروها استفاده کردند. دارویی که حالا از آن بعنوان درمان معجزه آسای بیماری کووید ۱۹ یاد می شود روی سلول های بدن انسان و ریه مصنوعی آزمایش شد و بنا به نتیجه این بررسی ها، موثر تشخیص داده شده است.
پژوهشگران از اعلام نام این دارو خودداری کرده اند اما بگفته آنها الان در بازار موجود است. آنها دلیل عدم اعلام نام این دارو را جلوگیری از شکل گیری بازار سیاه و مدیریت ذخیره آن عنوان کرده اند.
به گزارش یورونیوز، فروش کنونی این دارو در بازار به این معناست که مجوز عرضه آن قبل از این برای بیماری یا بیماری های دیگری صادر شده و اثرات جانبی آن قبلا مشخص شده است. بدین سان در صورت تائید نهایی در آزمایش های بالینی، نیازی به صدور مجوز برای عرضه آن نیست. از طرف دیگر بگفته پژوهشگران انستیتو پاستور لیل، این دارو اثرات جانبی جدی روی بیماران ندارد.
این پژوهشگران ادعا می کنند که مبتلایان به ویروس کرونا اگر در مراحل اولیه مبتلاشدن به این ویروس، داروی شناسایی شده را مصرف کنند به نوع حاد بیماری کووید ۱۹ مبتلا نخواهند شد.


 

1399/07/09
23:52:37
3.3 / 5
1982
تگهای خبر: كرونا , دارو , درمان , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
حسین:
امیدوارم داروی کرونا به ایران هم برسه
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی