یافته محققان ایرلندی؛

تداوم طولانی مدت كسالت و كوفتگی بدن پس از بهبودی كووید ۱۹

تداوم طولانی مدت كسالت و كوفتگی بدن پس از بهبودی كووید ۱۹

دكتر ایزی: مطالعه جدید نشان میدهد بیش از نیمی از افراد مبتلا به كووید 19 حاد تا 10 هفته از زمان شروع بیماری گرفتار خستگی و كوفتگی مداوم هستند.به گزارش دکتر ایزی به نقل از مهر، کوفتگی و کسالت یکی از شایع ترین مشکلات اولیه بیماران مبتلا به کروناویروس است. نتایج طولانی مدت بیماری کووید ۱۹ به خوبی موردمطالعه قرار نگرفته و این دغدغه و نگرانی را به وجود آورده که این ویروس سبب آغاز سندروم کوفتگی پساویروسی می شود.
در مطالعه جدید، پژوهشگران کالج ترینیتی دوبلین ایرلند ۱۲۸ شرکت کننده ای که قبلاً مبتلا به کووید ۱۹ شده بودند را از لحاظ میزان کوفتگی، شدت بیماری، نشانگرهای آزمایشگاهی، سطح نشانگرهای التهابی و شرایط از قبل موجود ردیابی کردند.
محققان بیماران را تا ۷۲ روز پس از ترخیص از بیمارستان تحت نظر داشتند. در مورد بیمارانی که در بیمارستان بستری نشده بودند، از ۱۴ روز پس از زمان تشخیص بیماری شأن تا ۷۲ روز بعد تحت نظر داشتند.
بررسی ها نشان داد ۵۲.۳ درصد شرکت کنندگان مطالعه حداقل ۶ هفته پس از ابتلاء به عفونت کووید ۱۹، همچان گرفتار کوفتگی و کسالت بدنی بودند.
نکته دیگر اینکه هیچ رابطه ای بین شدت کووید ۱۹، بستری شدن در بیمارستان یا نشانگرهای التهابی با احتمال تجربه کوفتگی و کسالت پس از بهبودی از بیماری کووید ۱۹ یافت نشد.


منبع:

1399/08/23
13:15:59
5.0 / 5
1305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی