ارجاع مدیران به هیات های رسیدگی به تخلفات كاركنان دولت در صورت عدم انجام مصوبات كرونائی

ارجاع مدیران به هیات های رسیدگی به تخلفات كاركنان دولت در صورت عدم انجام مصوبات كرونائی

به گزارش دكتر ایزی مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: مدیران اجرائی در صورت عدم انجام مصوبات كرونائی به هیات های رسیدگی به تخلفات كاركنان دولت ارجاع می شوند.


سید علی آقازاده در هفتاد و یکمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی، با اشاره به اینکه شاهد تثبیت شرایط در طول یک هفته گذشته در استان بودیم، اظهار نمود: طی دو هفته آتی 75 درصد مشاغل کشور را تعطیل می نماییم که خسارت بالای اقتصادی خواهد داشت، اما کرونا در جای دیگر خسارات سنگین تری را تحمیل می کند که باید یک جا این زنجیره قطع شود چونکه همه ارکان و کادر درمان فشار مضاعفی را تحمل می کنند.
وی ادامه داد: اصناف طی هشت ماهه اخیر خسارت بالایی را متحمل شده اند، اما طی دو هفته آتی محدودیت هایی برای شهرهای قرمز و نارنجی خواهیم داشت و باید تلاش نماییم مصوبات ستاد ملی کرونا حتما اجرائی شود.
استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه جزئیات این تعطیلی به اطلاع مردم رسانده می شود، اضافه کرد: در کنار این مصوبات قرارگاه سلامت استان در قالب طرح سپهبد شهید قاسم سلیمانی در بازه زمانی طولانی تر کار خودرا دنبال می کند و عمده پایگاه های این طرح مساجد هستند. درست است که در دو هفته آتی مساجد در شهرهای قرمز و نارنجی برگزاری نماز جماعت نخواهد داشت، اما پایگاه مساجد برای اجرای طرح شهید سلیمانی فعال خواهند بود و البته نباید هیچ تجمعی در این اماکن صورت گیرد بلکه فقط باید محلی برای تصمیم گیری باشد.
وی از مردم خواست با ماموران جهت بستن واحدهای صنفی برابر قانون و مصوبه ملی در شهرهای قرمز و نارنجی همکاری لازم را داشته باشند و اظهار داشت: ماموران امر در پلمب واحدهای صنفی با تعامل رفتار کنند چونکه به دنبال فشار آوردن به مردم نیستیم. اساسا این شرایط به سود جامعه و سلامت مردم خواهد بود و فرمانداران دقت کنند که تمام مراحل به صورت ارشادی باشد، همین طور مدیران در صورت عدم انجام مصوبات به هیات های رسیدگی به تخلفات کارکنان دولت ارجاع می شوند.
استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه برگه های تردد توسط بالاترین مقام دستگاه های اجرائی صادر شود، اضافه کرد: اگر صدور برگه تردد برای فردی توسط مدیران دستگاه های اجرائی، غیرضروری باشد، مدیر باید نسبت به اقدام انجام شده، حتما پاسخگو باشد و مسئولیت هر گونه سوءاستفاده بر عهده بالاترین مسئول دستگاه اجرائیست و فرمانداران نیر نظارت خواهند داشت، همین طور جلسات طی دو هفته اخیر در شهرهای قرمز باید حداکثر 15 نفره باشد و حدالامکان جلسات حضوری برگزار نشود. در شهرهای نارنجی نیز حداکثر 20 نفره باشد در غیر این صورت تخلف صورت گرفته است و هیچ جلسه، همایش و گردهمایی نخواهیم داشت.
وی با اشاره به تعطیلی بازارها و پاساژها، اظهار داشت: فرمانداران در شهرهای قرمز دارای بازار سرپوشیده و پاساژ طی امروز و فردا هماهنگی لازم را دنبال کنند تا تعطیلی انجام گیرد و با متخلفان نیز برخورد لازم صورت می گیرد.
منبع:

1399/08/28
21:27:38
5.0 / 5
1292
تگهای خبر: بیماری , درمان , سلامت , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی