رئیس علوم پزشكی اراك:

پس از محدودیت ها شور مهمانی مردم را فرانگیرد

پس از محدودیت ها شور مهمانی مردم را فرانگیرد

مركزی رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك اظهار داشت: پس از كاهش و لغو محدودیت های مردم شور نگیرند و به مانند قبل عمل كنند.


دکتر سید محمد جمالیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه مردم بیشتر از سطح پیش بینی ما پروتکل های بهداشتی و محدودیت ها را رعایت کردند، اضافه کرد: مسلما نمی توان توقع داشت که مردم به صورت ۱۰۰ درصدی همه الزامات بهداشتی را رعایت نمایند، اما شرایط خوبی را شاهدیم که ماحصل فرهنگ و رعایت پروتکل ها و محدودیت ها از طرف مردم است.
وی با اعلان اینکه مردم با دیدن شرایط بحرانی در راه رعایت پروتکل ها حرکت کردند و فرمانداران نیز پای کار آمدند، اظهار داشت: خوشبختانه هم اکنون وضعیت بیمارستان ها و مراکز درمان و بستری بیماران کرونائی مطلوب است. ۱۴۰ بیمار در بیمارستان امیرالمومنین بستری هستند که گویای شرایط خوب است چونکه با رعایت پروتکل ها تعداد مراجعات و بستری ها کاهش یافته است، همین طور به لحاظ تامین اکسیژن، تجهیزات و امکانات و دارو وضعیت کاملا خوب است.
جمالیان اشاره کرد: باوجود همه این اتفاقات مثبت رقم خورده در طول دو سه اخیر، همچنان نگرانیم که مردم پس از لغو یا کاهش محدودیت ها شور نگیرند و بگویند دو هفته در خانه بودیم و بعد از محدودیت های رفت وآمدها و مهمانی ها و مراسم ها را آغاز کنند چونکه در این شرایط اساسا زحمات خودشان که در این دو هفته متحمل شدند، هدر خواهد رفت.
وی با اشاره به اینکه باتوجه به رعایت پروتکل ها و نتایج حاصل شده از اعمال محدودیت های اخیر، مسلما از فردا تغییراتی در بعضی از شهرهای کشور همچون استان مرکزی اعلام خواهد شد، اضافه کرد: بنظر می رسد در استان مرکزی تنها اراک و ساوه در وضعیت قرمز باقی بمانند و دیگر شهرها نارنجی شوند، اما این بدان معنا نیست که نسبت به رعایت پروتکل ها بی توجه شویم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک با تاکید بر اینکه تصمیم گیری درباب اعمال محدودیت ها در سطح کلان انجام می شود که کاری بسیار دشوار است چونکه باید باتوجه به همه ابعاد اجتماعی، اقتصادی و... باشد، اظهار داشت: از نظر نظام بهداشت و درمان بهتر است که محدودیت ها به شکل پلکانی کم شود، اما در این بین باید به همه جوانب زندگی مردم توجه داشت، ۱۰۰ درصد موافق اعمال محدودیت ها هستیم ولی تصمیم گیری در این شرایط بسیار دشوار است.
وی افزود: مسلما اگر مردم و مسئولان همراه هم باشند می توان سلامت جامعه را تامین کرد و در حقیقت این امر مشروط به اطمینان دوطرفه است.
جمالیان با تاکید بر اینکه به شدت نگران دورهمی های کوچک و مهمانی ها هستیم، اظهار داشت: شب یلدا را پیش رو داریم که این مراسم امسال به یکی از اصلی ترین نگرانی های سیستم بهداشت و درمان درآمده است که اساسا باید کمک مردم را برای جلوگیری از موج دیگر و افزایش آمار مبتلاشدن داشته باشیم.
وی درباب مصوبه جذب ۳۰ هزار پرستار در کشور اظهار نمود: پیش از این مصوبه استان مرکزی مجوز جذب ۱۹۰ نیرو را گرفت که ۱۲۰ نفر آنها پرستار بودند، اما مصوبه جدید مربوط به اورژانس پیش بیمارستانی است چونکه عموما نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی شرکتی هستند که این امر انگیزه کاری را تحت تاثیر قرار می دهد، همین طور در حوزه نیروهای بهداشتی با ضعف روبرو می باشیم که باید این وضعیت ترمیم شود و مطمئنا تلاش می نماییم استان از این مصوبه به خوبی بهره مند شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: یکی از مسائل دانشگاه این است که با برگزاری آزمون های استخدامی نیرو افزایش نمی یابد، بلکه تبدیل وضعیت صورت می گیرد، بر این اساس امیدواریم در این دوره بتوانیم نیرو را افزایش دهیم.1399/09/11
23:05:01
5.0 / 5
1245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی