وضعیت تهران در نخستین روز نارنجی كرونایی

وضعیت تهران در نخستین روز نارنجی كرونایی

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران ضمن تشریح وضعیت تهران پس محدودیت های قرمز کرونایی، اظهار داشت: تهران حالا به وضعیت نارنجی رسیده است و آنچه که ماحصل این وضعیت است، رعایت پروتکل ها توسط مردم است چون این مورد پاشنه آشیل این طرح و مدیریت بیماری است.


دکتر نادر توکلی در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت کرونا تهران در نخستین روز نارنجی و بعد از چند هفته قرار داشتن در شرایط قرمز کرونا، اظهار داشت: بعد از دو هفته محدودیت، مشاغل گروه دو بازگشایی می شوند اما محدودیت تردد ۹ شب تا ۴ بامداد کماکان پابرجا است.

وی ضمن اشاره به افزایش بازگشایی مشاغل در وضعیت نارنجی، اظهار نمود: طبیعتا تردد با حمل و نقل عمومی باردیگر افزایش می یابد، اما شاید محدودیت ترددهای شبانه توانسته باشد فرهنگسازی کند تا مردم پروتکل ها را رعایت نمایند. آنچه که ماحصل تمام این نکات است این است که تمام پروتکل ها توسط مردم رعایت شود چون این مورد پاشنه آشیل این طرح و کنترل بیماری است.

توکلی افزود: با محددویت هایی که پشت سر گذاشتیم تعداد بستری های کرونا و تعداد مرگ و میر ناشی از بیماری کاهش یافته است؛ ولی چون میزان غربالگری و انجام تست ها افزایش یافته است ازاین رو تعداد موارد شناسایی شده بیماری افزایش می یابد.

وی ضمن اشاره به اینکه محدودیت های اخیر تأثیر بسزایی در کاهش موارد بستری بیماری داشته است، خاطرنشان کرد: نسبت بیماران بدحال به کل بیماران هنوز بالا است؛ اما تعداد قدرمطلق آن کم شده است. خوشبختانه هیچ مشکلی در امکانات، تجهیزات، دارو و... برای بیماران نداریم.
1399/09/15
19:46:19
5.0 / 5
1185
تگهای خبر: بیماری , دارو , درمان , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی