جدید ترین آمار همه گیری كرونا

جدید ترین آمار همه گیری كرونا

به گزارش دکتر ایزی آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به ۷۱ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۸۸۴ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۶۰۱ هزار و ۲۰۹ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۴۹ میلیون و ۶۳۸ هزار و ۳۹۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ هم بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا الان با بیشتر از ۱۶.۲ میلیون مبتلا و بیشتر از ۳۰۲ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند و برزیل هم با آمار میلیونیِ مبتلایان بعد از آمریکا به ترتیب با بیشتر از ۹.۸ و ۶.۸ میلیون مبتلا، جایگاه دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده اند.
همینطور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان این بیماری در انگلیس از ۶۳ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۶۳ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از انگلیس در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همینطور فرانسه بیشتر از ۵۷ هزار و ایران هم بیشتر از ۵۱ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند. بعد از این کشورها هم اسپانیا با بیشتر از ۴۷ هزار، روسیه با بیشتر از ۴۵ هزار و آرژانتین با بیشتر از ۴۰ هزار جان باخته، دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۱۶ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۷۱۴ مبتلا، ۳۰۲ هزار و ۷۶۲ قربانی
۲. هند: ۹ میلیون و ۸۲۷ هزار و ۲۶ مبتلا، ۱۴۲ هزار و ۶۶۲ قربانی
۳. برزیل: شش میلیون و ۸۳۶ هزار و ۳۱۳ مبتلا، ۱۸۰ هزار و ۴۵۳ قربانی
۴. روسیه: دو میلیون و ۵۹۷ هزار و ۷۱۱ مبتلا، ۴۵ هزار و ۸۹۳ قربانی
۵. فرانسه: دو میلیون و ۳۵۱ هزار و ۳۷۲ مبتلا، ۵۷ هزار و ۵۶۷ قربانی
۶. انگلیس: یک میلیون و ۸۰۹ هزار و ۴۵۵ مبتلا، ۶۳ هزار و ۵۰۶ قربانی
۷. ایتالیا: یک میلیون و ۸۰۵ هزار و ۸۷۳ مبتلا، ۶۳ هزار و ۳۸۷ قربانی
۸. ترکیه: یک میلیون و ۷۸۰ هزار و ۶۷۳ مبتلا، ۱۵ هزار و ۹۷۷ قربانی
۹. اسپانیا: یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۴۳۹ مبتلا، ۴۷ هزار و ۶۲۴ قربانی
۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۳۲۸ مبتلا، ۴۰ هزار و ۶۰۶ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همینطور کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1399/09/22
12:40:44
5.0 / 5
1198
تگهای خبر: بیماری , كرونا , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی