در گزارش دكتر ایزی مطرح شد:

موافقت وزیر بهداشت با درخواست های حوزه سلامت لاهیجان و سیاهكل

موافقت وزیر بهداشت با درخواست های حوزه سلامت لاهیجان و سیاهكل

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس ضمن اشاره به عقب ماندگی گیلان در حوزه بهداشتی، اظهار داشت: موافقت وزیر بهداشت را برای افزایش زیرساخت های کمی و کیفی حوزه سلامت لاهیجان و سیاهکل دریافت کردیم.رسول فرخی در گفتگو با خبرنگار مهر با تقدیر از زحمات کادر سلامت، اظهار نمود: کادر سلامت طی ۱۰ ماهه اخیر جان فشانی های بسیاری داشته که این تلاش شبانه روزی و کار جهادی در تاریخ ثبت خواهد شد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه حمایت های تقنینی و آیین نامه ای خوبی از کادر پزشکی شده اما لازم است اقدامات عاجلی در جهت تقویت بنیه کادر پرستاری نظیر افزایش نیرو و میزان پرداختی ها، کاهش معوقات و از همه مهم تر ارزش گذاری کار پرستاری در دستور کار وکلای ملت قرار بگیرد.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان ضمن اشاره به بعضی از پیگیری ها جهت افزایش زیرساخت های حوزه سلامت، اظهار داشت: دستور فوری از وزیر بهداشت جهت احیای دو بیمارستان سیدالشهدا و ۲۲ آبان شهرستان لاهیجان دریافت شده که می تواند در جهت خدمت مضاعف کمک کننده باشد.
نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس ضمن اشاره به فاصله معنادار بخش دیلمان با مرکز شهر سیاهکل، افزود: به جهت تجهیز درمان بستر دیلمان هم هماهنگی هایی با وزیر بهداشت انجام شده و خوشبختانه با این درخواست هم موافقت شده است.
وی ضمن اشاره به فراهم بودن شرایط لازم جهت استقرار و تربیت نیروی متخصص در لاهیجان، بیان نمود: جهت راه اندازی دو رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان هم مکاتباتی با وزیر بهداشت انجام شد و که دستورات لازم جهت راه اندازی این رشته هم با موافقت وزیر بهداشت همراه بوده است.
ارتقای درجه بیمارستان غدیر سیاهکل
فرخی ضمن اشاره به ارتقای بیمارستان غدیر سیاهکل از درجه سه به دو با اعتبار بخشی وزارت بهداشت، اظهار داشت: تیم مدیریتی گذشته و فعلی بیمارستان غدیر به جهت اعتلای شاخصهای مورد ارزیابی وزارت بهداشت زحمات عدیده ای را متحمل شده اند که قابل تقدیر است.
وی با اشاره به اینکه میزان اشغال تخت در بیمارستان غدیر سیاهکل در مقایسه با بیمارستان های ۳۲ تخت خوابی مشابه استان بالاتر است، خاطرنشان کرد: تجهیز و تخصصی شدن بیمارستان غدیر از درخواست های ما خطاب به وزیر بهداشت بوده و که این مهم هم با موافقت وزیر همراه بوده است.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه توجه وزارت بهداشت و علوم پزشکی گیلان در جهت افزایش زیرساخت های حوزه سلامت ملموس و قابل تحسین هست، اضافه کرد: اخیر یک دستگاه سونوگرافی به بیمارستان غدیر سیاهکل تحویل و یک دستگاه سونوگرافی و یک رادیولوژی برای بخش دیلمان تخصیص داده شده است.
وی با تاکید بر اینکه تمام توان خویش را در جهت ارتقای شاخصهای سلامت در گیلان به کارخواهیم گرفت، اظهار داشت: گیلان در مقایسه با سایر استان ها در شاخصهای سلامت بخصوص در بخش زیرساخت های عمرانی و فیزیکی بسیار عقب هست و باید کوشش کرد تا شاهد افزایش محسوس شاخص ها در سرتاسر استان باشیم.

1399/10/01
19:34:57
5.0 / 5
1112
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی