مخبر:

آزمایش انسانی واكسن ایرانی از هفته آتی

آزمایش انسانی واكسن ایرانی از هفته آتی

به گزارش دکتر ایزی رئیس ستاد اجرائی فرمان حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: آزمایش انسانی واکسن کرونا تولید محققان ایرانی هنوز شروع نشده است و در اواسط هفته آتی این مرحله شروع می شود.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از صدا و سیما؛ محمد مخبر در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای ستاد اجرائی فرمان امام خمینی (ره) اخبار انتشار یافته در خصوص آغاز آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی را که از روز گذشته برخی رسانه منتشر نموده اند تکذیب و اشاره کرد: ما مصر هستیم تا از شروع ا مر مقررات در رابطه با شیوه نامه های بهداشتی جهانی و وزارت بهداشت و درمان را طی نماییم. رئیس ستاد اجرائی حضرت امام خمینی (ره) که زیرمجموعه اش مسئولیت ساخت اولین واکسن ایرانی را برعهده دارد و مرحله آزمایش حیوانی را با موفقیت پشت سرگذاشته است، اضافه کرد: هنوز آزمایش انسانی این واکسن شروع نشده است و داوطلبان نیز انتخاب نشده اند.

مخبر اشاره کرد: البته بخش عظیمی از مردم خصوصاً جوانان عزیز اعلام داوطلبی کرده اند اما انتخاب داوطلبان فرآیندی دارد و ابتدا تنها این واکسن روی یک نفر تزریق خواهد شد و بعد چند روز روی ۳ نفر و سپس کم کم روی ۵۶ داوطلب آزمایش می شود. امیدواریم در مدت ۴ الی ۵ ماه آتی این واکسن در اختیار مردم قرار بگیرد رئیس ستاد اجرائی حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد: واکسن کرونا ی تولید محققان ایرانی به روش ویروس کشته تهیه شده و عوارض آن اندک است. مخبر با اعلان اینکه تمام امکانات این اقدام از قبیل متخصصان و مکان اجرای این آزمایش فراهم گشته است، اظهار داشت: اواسط هفته آتی آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی شروع می شود و امیدواریم در مدت ۴ الی ۵ ماه آتی این واکسن در اختیار مردم قرار بگیرد. چگونگی ثبت نام داوطلبان تزریق واکسن کرونا رئیس ستاد اجرائی حضرت امام خمینی (ره) درباره چگونگی ثبت نام داوطلبان جهت شرکت در آزمایش انسانی واکسن کرونا، اضافه کرد: داوطلبان می توانند در سامانه ۴۰۳۰ ثبت نام کنند و بعد از این مرحله با آنها تماس گرفته خواهد شد. وی ادامه داد: من خودم از افرادی بودم که دوست داشتم واکسن روی من آزمایش شود اما چون مبتلا شده بودم نمی توانستم برای اینکه حضور در آزمایش انسانی وضعیت خاصی نیاز دارد که باید بررسی شود. مخبر اشاره کرد: من خودم از افرادی بودم که دوست داشتم واکسن روی من آزمایش شود اما چون مبتلا شده بودم نمی توانستم برای اینکه حضور در آزمایش انسانی وضعیت خاصی نیاز دارد که باید بررسی شود. رئیس ستاد اجرائی فرمان حضرت امام خمینی (ره) با اعلان اینکه تصمیم داریم قسمتی از واکسن های تولید شده را به شکل رایگان در اختیار افراد بگذاریم، اضافه کرد: اصل بحث جان ادم ها است امیدوارم هم دولت هم مجلس و هر کجا که می توانند این واکسن را وارد کنند این کار را انجام دهند. دنبال سود در تولید واکسن کرونا نیستیم وی درباره قیمت این واکسن ها هم اظهار داشت: ما در تمام بخش دارویی خصوصاً تولیدات بخش کرونا نه در قیمت و نه در توزیع دخالتی نمی نماییم و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مسئولیت توزیع و… را برعهده دارد.

مخبر با تاکید بر اینکه در بخش دارویی دنبال شناسایی سود نیستیم، اظهار داشت: رویکردمان در این زمینه اجتماعی است و اقتصادی نیست. رئیس ستاد اجرائی فرمان حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد: الان ۱۰۰ میلیون ماسک در انبارهایمان هست اما چون احتمال می دهیم ممکنست روزی نیاز داشته باشیم به رغم اینکه کشورهای مختلف خواهان آن بوده اند جلوی صادرات آنرا گرفته ایم، ما نه در قیمت و نه در توزیع نقشی نداریم.

مخبر اظهار داشت: تصمیم داریم حتما بخشی را به شکل رایگان در اختیار وزارت بهداشت قرار می دهیم تا مردم نیازمندی که نمی توانند تهیه کنند از آن محروم نباشند، همانطور که برای ماسک و داروی رمدسیور نیز این کار را انجام دادیم.


منبع:

1399/10/02
17:26:17
5.0 / 5
1038
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی