با حكم وزیر بهداشت؛

دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی انتخاب شد

دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی انتخاب شد

به گزارش دکتر ایزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر نفیسه حسینی یکتا را بعنوان دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی منصوب نمود.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در متن حکم دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر نفیسه حسینی یکتا - مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت آمده است: «با توجه به تعهد، تخصص و سوابق علمی سرکار به باعث این ابلاغ به عنوان" دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی" منصوب می گردید تا با تشکیل جلسات منظم و با استفاده از تجربیات پرارزش اعضای این شورا موجبات بسترسازی مناسب جهت عملیاتی شدن سیاست های کلی سلامت در حوزه طب ایرانی (بند۱۲) را فراهم سازید. در این راستا لازم است موارد ذیل را مورد توجه و رسیدگی قرار دهید:
۱- برنامه ریزی و سیاستگذاری جهت تسریع در اجرایی شدن "بند چ ماده ۷۴ " برنامه ششم توسعه در مورد ادغام خدمات طب ایرانی در تمامی سطوح نظام سلامت.
۲- سیاستگذاری در امور پژوهش به سمت پژوهش های مساله محور با رویکرد سلامت نگر و مرجعیت علمی و پشتیبانی از پژوهش های پایه وکاربردی.
۳- سیاسـتگذاری جهـت آموزش و تربیـت نیـروهای متخصص و متـعهد در این عرصه و توانمـندسازی دست اندرکاران حوزه سلامت به ظرفیت و قابلیت های طب ایرانی و ساماندهی آموزش و فرهنگ سازی در سطح جامعه درحوزه طب ایرانی.
۴- سیاستگذاری جهت تسهیل بهره برداری از فرآورده های سنتی و طبیعی.
امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و سرافراز باشید.»1399/10/13
13:21:55
0.0 / 5
1122
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی