عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد

تولید انبوه واكسن كرونای ایرانی در سال آینده

تولید انبوه واكسن كرونای ایرانی در سال آینده

به گزارش دکتر ایزی زنجان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدواریم که خرداد یا تیرماه سال آینده به تولید انبوه واکسن داخلی کرونا برسیم.



سید مرتضی خاتمی شامگاه روز گذشته (۱۷ دی ماه) در جلسه شورای اداری شهرستان ماه نشان، ضعف کارکرد فرهنگی و اقتصادی را مشکل اساسی جامعه دانست و اظهار نمود: متاسفانه توجه به فرهنگ مهجور مانده و بطور قطع خیلی از مشکلات اقتصادی کشور، ریشه فرهنگی دارد.

وی با اشاره به وضعیت کرونا در کشور، اشاره کرد: در راه پایانی تولید واکسن کرونای ایرانی هستیم و این مایه مباهات است، هر چند تولید واکسن در ایران امر نوپدیدی نیست؛ چونکه ما حداقل تجربه ۱۰۰ ساله در تولید واکسن در موسسات رازی و انستیتوپاستور ایران داریم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه اگر در کمک به دانشمندان ایرانی تاخیر ایجاد نشده بود، می توانستیم پیش از اختتام سال جاری به تولید انبوه واکسن برسیم، عنوان کرد: آزمایشات فاز انسانی یکی از شرکتها با موفقیت در حال انجام می باشد و امیدواریم که خرداد و یا تیرماه سال آینده به تولید انبوه واکسن داخلی کرونا برسیم که این خود می تواند یک پیام مهم برای همه جهانیان باشد.

خاتمی با تاکید بر اینکه مهم ترین جهاد برای مقابله با آمریکا، جهاد علمی است، بیان کرد: این نوع جهاد را این روزها در حوزه های مختلف همچون فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها که حرکت های خلاقانه و ابتکارانه را در ابعاد گوناگون انجام می دهند، شاهد می باشیم.

وی با اشاره به اینکه بودجه ۱۴۰۰ حرف و حدیث فراوانی داشته و به احتمال زیاد در منابع پیش بینی شده مبالغه هایی باشد، تصریح کرد: وقتی گفته می شود بودجه استان زنجان ضعیف دیده شده، کاملاً دلیلش مشخص است؛ چونکه زیر ۴۰ درصد از درآمدهای استان به خود استان برمی گردد و درآمدهای تعدادی دیگر از استانها نیز به همین شکل به سایر استان هایی که درآمد کمتری دارند، داده می شود.

نماینده مردم ماه نشان و ایجرود در خانه ملت، با اعلان اینکه برای حل مشکلات مردم منطقه، بجای فرافکنی باید چاره اساسی اندیشید، اضافه کرد: مهم ترین کار در وضعیت کنونی حفظ وحدت است و بدین جهت باید دست برادری به سمت هم دراز کرده و برای تعالی شهرستان تلاش مضاعفی ساماندهی نماییم.

این مسئول با اعلان اینکه پروژه پتروشیمی در ایجرود یک پروژه زخمی است و نمی توان این پروژه را متوقف کرد، افزود: برای هر بخش و منطقه از کشور باید سند جامع داشته باشیم، مثلا سند جامع آب، خاک و راه؛ چونکه بدون چشم انداز و سند جامع نمی توان در کشور حرکت اساسی انجام داد.




1399/10/18
23:17:06
0.0 / 5
907
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی