واكسن فایزر در مقابل گونه های جدید كرونا اثربخش است

واكسن فایزر در مقابل گونه های جدید كرونا اثربخش است

به گزارش دکتر ایزی نتیجه یک بررسی نشان می دهد: واکسن فایزر/بیو ان تک در مقابل گونه های جدید کروناویروس از اثربخشی لازم برخوردارست.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، "فیلیپ دورمیتزر"، یکی از پژوهشگران واکسن کروناویروس فایزر اظهار داشت: جهش می تواند عامل انتقال بیشتر ویروس باشد و این نگرانی وجود دارد که سبب شود ویروس از آنتی بادیهای ناشی از واکسن رهایی پیدا کند.
طبق مطالعات آزمایشگاهی که توسط این شرکت داروسازی آمریکایی انجام گرفته مشخص شده است: واکسن کروناویروس فایزر/بیو ان تک در مقابل سویه جهش یافته این ویروس که در انگلیس و آفریقای جنوبی شناسایی شده و از قابلیت انتقال بالایی برخوردار است، تاثیرگذاری لازم را دارد.
مطالعه انجام شده روی نمونه خون افرادی که به آنان واکسن تزریق شده، بدست آمده است. هرچند یافته های بدست آمده محدود است برای اینکه مجموعه کامل جهش های موجود در هر یک از انواع جدید ویروس را که به سرعت در حال گسترش است، مورد بررسی قرار نداده است.
به گزارش دکتر ایزی به نقل از هندوستان تایمز، دورمیتزر اظهار داشت: موثر بودن این واکسن در مقابل این جهش و همین طور ۱۵ جهش دیگر که این شرکت قبل از این مورد آزمایش قرار داده، امیدوار کننده است.
منبع:

1399/10/19
12:56:29
0.0 / 5
1112
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی