بررسی چگونگی بومی شدن كروناویروس

بررسی چگونگی بومی شدن كروناویروس

به گزارش دکتر ایزی متخصصان و محققان علوم پزشکی در مطالعه ای پیشبینی کردند چگونه کروناویروس امکان دارد روزی به تلفیقی از ویروس های سرماخوردگی معمولی در کودکان ملحق شود.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، از زمان آغاز همه گیری پزشکان و محققان اظهار داشتند کروناویروسی که حالا پاندمی شده ممکنست سرانجام در راه کروناویروس های دیگری قرار گیرد که افراد به آن مبتلا می شوند و روزی به تلفیقی از ویروس های سرماخوردگی معمولی در کودکان ملحق شود.
متخصصان در مطالعه جدید خود به چگونگی وقوع این پدیده پرداخته و اینکه چگونه واکسیناسیون گسترده می تواند بر چرخه طبیعی آن تأثیر بگذارد.
محققان آمریکایی اظهار داشتند: چرخه این انتقال ممکنست از چند سال تا چند دهه طول بکشد و به این بستگی دارد که پاتوژن یا همان عامل بیماری زا با چه سرعت منتشر شود.
همه گیری فعلی احیانا تا جایی که می توانسته کشنده است چونکه ویروس جدیدی است و بر افرادی که هیچ مصونیتی نسبت به آن ندارند تأثیر می گذارد. همینطور این ویروس در افراد مسن، وخیم تر خویش را نشان میدهد چونکه بدن آنان نمی تواند همچون کودکان با ویروس های جدید روبرو شود.
اما این ویروس مشابه با چهار کروناویروس دیگر است که باعث بروز علائمی می شود که در اغلب افراد بدتر از سرماخوردگی معمولی نیست.
مطالعات مربوط به واکنش ایمنی بدن نشان می دهد: ایمنی که می تواند به صورت کامل جلوی عفونت را بگیرد به سرعت کاهش پیدا می کند. اما افراد در عین حال دارای ایمنی "باقی مانده" هستند که از بدن در مقابل بیماریهای شدید محافظت می کند. درصورتیکه ویروس آزادانه گردش داشته باشد بومی شده و به صورت دائمی در بین جمعیت جای می گیرد.
به گزارش دکتر ایزی به نقل از شبکه خبری سی ان ان، بنابر فرضیه این محققان، زمانیکه ویروس وارد فاز بومی شده و در معرض قرار گرفتن اولیه در دوران کودکی است کروناویروس دیگر عامل بیماری زایی بیشتر از یک سرماخوردگی معمولی نخواهد بود.1399/10/25
13:31:34
0.0 / 5
1064
تگهای خبر: بیماری , پزشك , كرونا , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی