ارتباط پیاده روی با كاهش استرس ناشی از كار

ارتباط پیاده روی با كاهش استرس ناشی از كار

پژوهشگران ژاپنی رابطه احساس انسجام (نشانگر توانایی مقابله با استرس) و دفعات راه رفتن در طبیعت یا فضای سبز را بمنظور یافتن روشی آسان برای مهار استرس در محیط کار بررسی کردند.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، استرس ناشی از کار کردن به موضوع جهانی در حوزه سلامت عمومی تبدیل گشته است. استرس بر سلامت روحی و جسمی تاثیر گذاشته و همین طور می تواند به راندمان لطمه رسانده و منجر به ضرر اقتصادی شود.
نتایج یک مطالعه جدید نشان میدهد افراد شاغل که بطور منظم در طبیعت یا فضای سبز قدم می زنند ممکنست از توانایی بیشتری برای مقابله با استرس برخوردار باشند.
یافته های پژوهشگران ژاپنی حاکی از فوائد پیاده روی در فضای سبز شهری یا جنگل ها برای کمک به مدیریت استرس است. پیاده روی در جنگل/ فضای سبز حداقل یک دفعه در هفته با تقویت احساس انسجام ارتباط دارد.
در این بررسی پژوهشگران به ارزیابی میزان احساس انسجام، خاصیت های جمعیتی و عادت به پیاده روی در فضای سبز پرداختند. در این مطالعه اطلاعات مربوط به بیش از 6000 کارگر ژاپنی 20 تا 60 ساله مورد استفاده قرار گرفته است.
پژوهشگران مشاهده کردند: افرادی که بطور مرتب در طبیعت یا فضاهای سبز پیاده روی می کنند در بررسی شاخص احساس انسجام عملکرد بهتری دارند. احساس انسجام نشانه توانایی ذهنی در درک و مواجهه با استرس است.
به گزارش دکتر ایزی به نقل از timesnownews، پژوهشگران ژاپنی تاکید کردند: با توجه به این که استرس در محل کار موضوعی مهمست شناسایی کارهای روزمره که موجب افزایش شاخص احساس انسجام می شوند، مفیدست و پیاده روی در طبیعت یکی از آنهاست.1399/10/28
17:34:23
0.0 / 5
783
تگهای خبر: سلامت , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی