آمار جهانی همه گیری كرونا

آمار جهانی همه گیری كرونا

دکتر ایزی: آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تا حالا به 100 میلیون و 286 هزار و 772 نفر رسیده و مرگ دو میلیون و 149 هزار و 507 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۷۲ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۶۲۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۲۵.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۴۳۱ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۶ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۸.۸ میلیون نفر فراتر رفته است.
همین طور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس نیز از ۹۸ هزار نفر عبور کرده و این کشور تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا نیز از ۸۵ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.
همین طور فرانسه بیش از ۷۳ هزار، روسیه بیش از ۶۹ هزار و ایران نیز بیش از ۵۷ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۶ هزار، آلمان با بیش از ۵۳ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۱ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۷ هزار و آفریقای جنوبی با بیش از ۴۱ هزار جان باخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۲۵ میلیون و ۸۶۱ هزار و ۵۹۷ مبتلا، ۴۳۱ هزار و ۳۹۲ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۷۱۰ مبتلا، ۱۵۳ هزار و ۶۲۴ قربانی
۳. برزیل: هشت میلیون و ۸۷۲ هزار و ۹۶۴ مبتلا، ۲۱۷ هزار و ۷۱۲ قربانی
۴. روسیه: سه میلیون و ۷۳۸ هزار و ۶۹۰ مبتلا، ۶۹ هزار و ۹۱۸ قربانی
۵. انگلیس: سه میلیون و ۶۶۹ هزار و ۶۵۸ مبتلا، ۹۸ هزار و ۵۳۱ قربانی
۶. فرانسه: سه میلیون و ۵۷ هزار و ۸۵۷ مبتلا، ۷۳ هزار و ۴۹۴ قربانی
۷. اسپانیا: دو میلیون و ۶۹۷ هزار و ۲۹۴ مبتلا، ۵۶ هزار و ۲۰۸ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۴۷۵ هزار و ۳۷۲ مبتلا، ۸۵ هزار و ۸۸۱ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۴۷ مبتلا، ۲۵ هزار و ۲۱۰ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۱۵۴ هزار و ۶۵۶ مبتلا، ۵۳ هزار و ۴۰۲ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلاشدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1399/11/07
13:22:42
0.0 / 5
1428
تگهای خبر: بیماری , كرونا , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی