از ۲۰ بهمن ۹۹ به صورت مجازی؛

دومین سمینار ملی بانك خون بیمارستان ها

دومین سمینار ملی بانك خون بیمارستان ها

دکتر ایزی: دومین سمینار ملی بانک خون بیمارستان ها که هدف آن توانمند سازی کارکنان شاغل در بانک خون آزمایشگاه های مراکز درمانی است، از روز دوشنبه 20 بهمن 99 به مدت یک ماه به صورت مجازی انجام می شود.به گزارش دکتر ایزی به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران، مهتاب مقصودلو معاون آموزشی و پژوهشی مؤسسه عالی طب انتقال خون، با اعلان اینکه بانک خون مراکز درمانی بعنوان یکی از حلقه های کلیدی طب انتقال خون و نظام مراقب از خون از جایگاه ویژه ای برخوردار است، اظهار داشت: بعد از برگزاری موفق اولین سمینار در سال ۱۳۹۵ برگزاری دومین برنامه سمینار علمی بانک خون بیمارستان ها در سال ۱۳۹۹ نیز در دستور کار قرار گرفت.
وی، هدف از برگزاری این سمینار را افزایش تعامل بین سازمان انتقال خون بعنوان متولی اصلی تامین خون و فرآورده های خونی و مسئولین و کارشناسان بانک خون مراکز درمانی بعنوان افراد کلیدی دخیل در فرآیند مصرف خون و فرآورده های خونی دانست.
مقصودلو اظهار نمود: این سمینار به سبب شرایط ویژه ای که پاندمی کووید ۱۹ به وجود آورده است به صورت مجازی و طی یک بازه زمانی یک ماهه از ۲۰ بهمن ماه لغایت ۲۰ اسفند امسال انجام می شود.
معاون آموزشی و پژوهشی مؤسسه عالی طب انتقال خون اضافه کرد: این سمینار مجازی دارای ۱۲ جلسه آموزشی و ۵۰ سخنرانی با عناوین فرآوری، نگهداری و مصرف فرآورده های سلولی، بخشنامه بانک خون بیمارستان ها، کمیته های انتقال خون بیمارستانی و ممیزی، سیستم گروه خونی ABO و Rh، آزمایش های پیش از تزریق خون، تشخیص و مدیریت آنمی همولیتیک اتوایمیون در بانک خون، پیش گیری از آلوایمیونیزاسیون در بیماران تالاسمی، پلاسمای بهبود یافتگان کووید ۱۹، تشخیص آزمایشگاهی HDFN، تامین خون در بیماران با گروه های خونی نادر و بیماران با پیوند سلول های بنیادی خون ساز، تضمین کیفیت در بانک خون مراکز درمانی، شناسایی و مدیریت عوارض ناشی از تزریق خون و مدیریت خون بیمار و مدیریت مصرف خون سلول های بنیادی خون ساز است.
مقصودلو، حداکثر امتیاز آموزشی این سمینار را در سامانه آموزش مداوم پزشکی ۲۰ امتیاز برشمرد و اظهار داشت: شرکت کنندگان به تناسب رشته و بعد از قبولی در آزمون الکترونیک امتیاز کسب خواهند کرد.
به گفته وی، کارشناسان ارشد و دکترای ایمنی شناسی و پزشکان عمومی ۱۰ امتیاز و کارشناسان ارشد و دکترا بیوتکنولوژی پزشکی ۱۴ امتیاز آموزشی را بعد از شرکت و قبولی در آزمون ستاندن می کنند. همین طور متخصصان لطمه شناسی، متخصصان علوم آزمایشگاهی، کارشناسان ارشد و دکترا بیوشیمی بالینی، کارشناسان ارشد و دکترا خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژی)، دارندگان مدارک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی نیز بعد از قبولی در آزمون ۲۰ امتیاز آموزشی دریافت می کنند.
پس از برگزاری سمینار آزمون الکترونیکی برگزار و افرادی که موفق به گذراندن آزمون می شوند گواهی نامه نیز دریافت خواهند کرد.
افرادی که قصد شرکت در این کنفرانس مجازی را دارند می توانند به وب سایت https: //scienceglob.ir مراجعه کنند و اطلاعات تکمیلی را از وب سایت های https: //www.ibto.ir و http: //www.tmi.ac.ir دریافت نمایند.


منبع:

1399/11/19
22:07:23
0.0 / 5
957
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی