مراسم افتتاح طرح های وزارت بهداشت

روحانی: هنوز حسن نیتی در دولت جدید آمریكا ندیده ایم

روحانی: هنوز حسن نیتی در دولت جدید آمریكا ندیده ایم

به گزارش دکتر ایزی رئیس جمهور اظهار داشت: هیچ کسی تردید ندارد که فشار حداکثری به ملت ما شکست خورده است. البته هنوز مردم ما رنج و مشکلات دارند؛ ازاین رو اگر دولت جدید امریکا در شعارهایش راستگو است، باید بلافاصله راه خویش را عوض کند و تا حد ممکن مسیر گذشته را اصلاح کند.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم افتتاح طرح های وزارت بهداشت با تبریک ایام دهه فجر اظهار داشت: از مردم که روز گذشته حماسه آفریده و برای مراعات پروتکل های بهداشتی به شکل جدید، جشن ملی را گرامی داشتند، قدردانی می نماییم.
وی اضافه کرد: شاهد یک انقلاب در این دولت در بخش بهداشت بودیم و کار بسیار بزرگی انجام شده است. در طول رژیم گذشته ۵۰ هزار تخت و ۱۳ هزار پزشک وجود داشته و پزشک از سایر کشورها می آمدند، اما ما دارای بهداشت و درمانی حدودا در تراز کشورهای توسعه یافته هستیم. امروز صادرکننده تجهیزات و دارو هستیم و بیماران خارجی برای درمان به کشور می آیند.
روحانی خاطرنشان کرد: تلاش ما این بود که مردم پرداختی کمتری برای درمان داشته باشند. یک بیمار برای درمان سرطان باید چند میلیون هزینه میکرد که این عدد به پانصد هزار تومان رسیده است. در بستری کاهش پرداخت مردم از ۳۷ درصد به ۱۰ درصد و روستاها به ۶ درصد رسیده است. در همین ایام ۲۵۰۰ تخت سی سی یو اضافه شده است. به ۶۰ هزار نفر در زمینه اکسیژن خدمات می دهیم و این آمار نسبت به گذشته به سه برابر رسیده است. بخش اعظم تجهیزات پزشکی توسط تولیدکنندگان داخلی تأمین می شود. به سرعت ماسک به اندازه کافی و قیمت مناسب بین مردم توزیع می شود. سی تی اسکن را شرکتهای دانش بنیان خودمان تولید کرده و حتی آماده صادرات هستیم.
رییس جمهور ضمن اشاره به گذشت یک سال از بیماری کرونا در کشور، تصریح کرد: هم اکنون اواخر بهمن هستیم و سال گذشته سی بهمن اعلام گردید که کرونا در کشور فعال گشته است. کادر درمان و سلامت فداکاری های بسیاری در این یک سال انجام دادند. همه جا و شبانه روز در صحنه بودند و در بیمارستان ها ماندند و به منازل خود نرفتند. خوشبختانه واکسیناسیون را برای کادر درمان آغاز کردیم. خیلی امیدواریم تا آخر سال کسانی که بیشتر در معرض خطر هستند واکسن را دریافت نمایند و سال بعد واکسیناسیون گسترده تر صورت گیرد و مردم را ایمن نماییم. اگر هفتاد درصد مردم واکسیناسیون شود، زنجیره بیماری قطع می شود.
وی تصریح کرد: ما در شرایط سخت ارزی و مالی بودیم. آن جنایتکاری که در کاخ سفید سر کار بود، اجازه گردش پول های ما را نمی داد و هفته ها زمان می برد تا پول ما از یک بانک به بانک دیگر منتقل شود. البته هنوز هم حسن نیتی در دولت جدید امریکا ندیده ایم، کلامشان تغییر کرده ولی باید در عمل ببینیم چگونه می خواهند جبران کنند آن جنایت را. به هر حال یک تروریستی برکنار و بی آبرو شده است و دولت جدید باید از آن راه شکست خورده و غلط به صورت کامل بازگردد. هیچ کسی تردید ندارد که فشار حداکثری به ملت ما شکست خورده است. البته هنوز مردم ما رنج و مشکلات دارند؛ ازاین رو اگر دولت جدید امریکا در شعارهایش راستگو است، باید بلافاصله راه خویش را عوض کند و تا حد ممکن مسیر گذشته را اصلاح کند.
وی افزود: در بحث سلامت مردم، بهداشت و درمان یک پایه مهم می باشد، اما ورزش و جوانان باید پای کار بیاید چون ورزش هم به سلامت بدن کمک می نماید. محیط زیست به سلامت کمک می نماید. ۷۶ میلیون لیتر بنزین روزانه یورو چهار و پنج توزیع می شود که این به بهداشت و سلامت مردم کمک می نماید. در آغاز دولت میزان توزیع یورو چهار و پنج صفر بود. تولید محصولات کشاورزی با کیفیت، احیای تالاب ها، آب شرب سالم به سلامت مردم کمک می کنند. آموزش و پرورش و غربالگری در مدارس به سلامت کمک می نماید.
رییس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه در این دولت، سلامت الکترونیکی ایجاد و نسخه پیچی الکترونیکی فراهم شده و بزودی آن نهایی می نماییم، اظهار داشت: این اقدام بسیار بزرگی است که باعث راحتی بیشتر مردم شده و خیلی از کارها از راه دور انجام می شود.
وی اظهار داشت: امروز بیشتر از هشتصد تخت بیمارستان راه اندازی شد و تا آخر دولت هزاران تخت دیگر افتتاح شده و این مسیر ادامه می یابد.
روحانی در انتها از همه کادر پزشکی، وزیر و معاونین و مدافعان سلامت که در یکسال گذشته تلاش زیادی برای مقابله با بیماری کرونا انجام دادند، تشکر کرد.
منبع:

1399/11/23
13:10:35
0.0 / 5
608
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی