تایید اثربخشی وكتور ویروسی در واكسن چینی كووید-۱۹

تایید اثربخشی وكتور ویروسی در واكسن چینی كووید-۱۹

مدیرعامل شرکت چینی ˮکان سینو بیوˮ (CanSinoBIO) اظهار داشت: وکتور ویروسی مورد استفاده در واکسن تولید شده توسط این شرکت برای بدن انسان ایمن تر و تولید آن آسان تر است.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، مدیرعامل شرکت چینی کان سینو بیو بعد از آنکه چین و ایالات متحده واکسن های وکتور آدنوویروس نوترکیب تک دوزی را تایید کردند، در اظهاراتی اظهار داشت: وکتور ویروسی مورد استفاده در واکسن تولید شده این شرکت برای بدن انسان ایمن تر و تولید آن آسان تر است.
سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) روز شنبه واکسن نوترکیب آدنوویروس جانسون و جانسون را مجاز اعلام نمود و آنرا بعنوان نخستین واکسن تک دوز بیماری کووید-۱۹موجود در ایالات متحده معرفی نمود که برمبنای اطلاعات موجود موثر و بی خطر است.
بر اساس اطلاعیه ای که روز پنجشنبه در سایت اداره ملی تولیدات پزشکی چین منتشر گردید به وکتور آدنوویروس نوترکیب شرکت چینی کان سینو بیو مجوز استفاده اضطراری داده شده است.
وکتور ویروس سرماخوردگی که در واکسن کروناویروس نوترکیب کان سینو بیو استفاده می شود برای انسان خفیف و بی خطر است. آدنوویروس به تنهایی در بدن تکثیر نمی گردد و خطر عفونت ندارد.
به گزارش دکتر ایزی به نقل از گلوبال تایمز، کان سینو بیو و واکسن جانسون و جانسون از وکتورهای مختلف آدنوویروس برای تولید واکسن های خود استفاده کردند اما نتایج مشابهی در آزمایشات بالینی بهمراه داشته است که امکان پذیر بودن روش وکتور آدنوویروس نوترکیب را اثبات می کند.
واکسن هایی که حاوی وکتورهای ویروسی هستند برای حمل ژن های ویروس کرونا طراحی شده اند. تعدادی از واکسن های وکتور (ناقل یا حامل) ویروسی وارد سلول ها می شوند و موجب تولید پروتئین های ویروسی می شوند تا سطحی از ایمنی در بدن ایجاد کنند. سایر وکتورهای ویروسی به آرامی تکثیر می شوند و پروتئین های ویروس کرونا را در سطح خود حمل می کنند.1399/12/11
19:57:43
0.0 / 5
652
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دارو , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی