جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

به گزارش دکتر ایزی آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به ۱۱۵ میلیون و ۷۶۸ هزار و ۹۸۱ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۵۷۱ هزار و ۷۹۴ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۹۱ میلیون و ۴۶۹ هزار و ۱۷۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۲۹.۴ میلیون مبتلا و بیشتر از ۵۳۱ هزار قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۱۱.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۰.۷ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
همینطور بعد از ایالات متحده تابحال کشورهای برزیل، مکزیک، هند و انگلیس به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس از ۱۲۳ هزار نفر عبور کرده و این کشور هم تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۹۸ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.
همینطور فرانسه بیشتر از ۸۷ هزارو ۵۰۰، روسیه بیشتر از ۸۷ هزار و ۳۰۰ و آلمان هم بیشتر از ۷۱ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیشتر از ۷۰ هزار، ایران با بیشتر از ۶۰ هزار و ۳۰۰، کلمبیا با بیشتر از ۶۰ هزار، آرژانتین با ۵۲ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۵۰ هزار، پرو با بیشتر از ۴۷ هزار و لهستان با بیشتر از ۴۴ هزار جان باخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۲۹ میلیون و ۴۵۶ هزار و ۳۷۷ مبتلا، ۵۳۱ هزار و ۶۵۲ قربانی
۲. هند: ۱۱ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۹۲۳ مبتلا، ۱۵۷ هزار و ۴۷۱ قربانی
۳. برزیل: ۱۰ میلیون و ۷۲۲ هزار و ۲۲۱ مبتلا، ۲۵۹ هزار و ۴۰۲ قربانی
۴. روسیه: چهار میلیون و ۲۷۸ هزار و ۷۵۰ مبتلا، ۸۷ هزار و ۳۴۸ قربانی
۵. انگلیس: چهار میلیون و ۱۹۴ هزار و ۷۸۵ مبتلا، ۱۲۳ هزار و ۷۸۳ قربانی
۶. فرانسه: سه میلیون و ۸۱۰ هزار و ۳۱۶ مبتلا، ۸۷ هزار و ۵۴۲ قربانی
۷. اسپانیا: سه میلیون و ۱۳۶ هزار و ۳۲۱ مبتلا، ۷۰ هزار و ۲۴۷ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۹۷۶ هزار و ۲۷۴ مبتلا، ۹۸ هزار و ۶۳۵ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۷۳۴ هزار و ۸۳۶ مبتلا، ۲۸ هزار و ۷۷۱ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۴۷۲ هزار و ۸۹۶ مبتلا، ۷۱ هزار و ۷۱۱ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین، اندونزی، پرو، جمهوری چک و هلند هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1399/12/14
12:57:24
0.0 / 5
932
تگهای خبر: بیماری , كرونا , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی