درمان آلرژی به بادام زمینی با خمیر دندان!

درمان آلرژی به بادام زمینی با خمیر دندان!

به گزارش دکتر ایزی میلیون ها فرد در جهان به بادام زمینی آلرژی دارند و مصرف این خوراکی سبب بروز حساسیت در این افراد می شود. گاهی اوقات هم برخی افراد آلرژی شدیدی به این خوراکی دارند تاجایی که مصرف آن می تواند سبب بروز حساسیت های شدید کشنده در آنها شود.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، به منظور مقابله با چنین واکنش های حساسیتی شدید نسبت به بادام زمینی، تعدادی از پژوهشگران شرکت زیست دارویی آمریکایی" Intrommune Therapeutics" به تازگی آزمایشات خمیردندان آزمایشی که توسعه داده اند را روی گروه کوچکی از افرادیکه به بادام زمینی حساسیت دارند، شروع کرده اند.
محققان امیدوارند بدن افراد دارای حساسیت به این ماده خوراکی با قرار گرفتن در معرض دوزهای کم این آلرژن یک دفاع طبیعی در مقابل آن ایجاد نماید. به قول محققان استفاده از این خمیردندان هم اکنون به بخشی ثابت از برنامه روزمره بزرگسالان و کودکان دارای حساسیت به بادام زمینی تبدیل گشته و امیدواریم که مفید باشد و بتواند به یک روش درمانی آسان تر نسبت به روش های فعلی تبدیل گردد.
ایمونوتراپی خوراکی (Oral immunotherapy) یکی از روش های درمانی فعلی ضد آلرژی های غذایی است و طی آن افراد می بایست روزانه دوزهای مشخصی از آلرژن را در دوزهای مشخصی از مواد غذایی خود ترکیب کرده و مصرف کنند که این کار گاهی اوقات می تواند واکنش های آلرژیک نسبتاً شدیدی در افراد ایجاد نماید.
درمان دیگر رایج در این موارد، "ایمونوتراپی زیر زبانی" نام دارد که روش بهتری نسبت به روش ایمونوتراپی خوراکی است و طی آن میکرو دوزهای آلرژن به صورت قطره هایی در زیر زبان قرار می گیرند. با این وجود محققان این مطالعه معتقدند این روش چندان کارآمد نیست چونکه بهترین سلول های ایمنی برای ایجاد چنین آلرژن هایی در گونه های ما قرار دارند و در زیر زبان نیستند، ازاین رو استفاده از خمیر دندان دارای مواد حساسیت زا/ آلرژن با سرعت بیشتر و به سادگی سلول های ایمنی گونه های ما را مورد هدف قرار می دهد.
باآنکه باید اشاره نمود که چنین درمانی هم می تواند معایب خاص خویش را هم داشته باشد، بعنوان مثال هنگامی که لثه بیمار پس از کشیدن دندان یا انجام کار دندانپزشکی ملتهب یا زخم می شود، آلرژن ها می توانند مستقیماً به جریان خون دسترسی پیدا کرده و واکنش های حساسیتی شدید ایجاد کنند.
محققان گفتند در ماه فوریه از سازمان غذا و داروی آمریکا تاییدیه ای را برای شروع آزمایشات خود دریافت کرده اند، ازاین رو در آینده مشخص خواهد شد که آیا این روش درمانی مؤثر خواهد بود یا خیر.1399/12/22
20:42:35
0.0 / 5
601
تگهای خبر: پزشك , دارو , درمان , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی