آریان پور:

مسافرت در نوروز سال جاری بیمارشدن است و نه لذت بردن

مسافرت در نوروز سال جاری بیمارشدن است و نه لذت بردن

به گزارش دکتر ایزی یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از مردم خواست که تا حد امکان از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند و به مسافرت های تفریحی نروند.


رضا آریان پور در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: همانطور که همه مردم عزیز ایران می دانند به علت تغییر بوجود آمده در ویروس کرونا، ویروس جهش یافته انگلیسی شیوع پیدا کرده که مهاجم تر بوده و سریع تر علایم بروز می دهد به صورتی که زودتر ریه های فرد را از کار انداخته و مخاطراتی را برای بیمار به وجود می آورد.
وی افزود: علیرغم تمامی زحمات و ایثارگری های کادر پزشکی و پرستاران همچنان وضعیت ایمن نیست و مبتلایان به ویروس جهش یافته انگلیسی شرایط شان خطرناک تر از قبل است، احتمال این که دارو به آنها پاسخ ندهد و فرد گرفتار مشکلاتی شود وجود دارد. درست است که مسؤلان وزارت بهداشت اقدامات خوبی برای واکسیناسیون کرده اند و برخی گروه های پرخطر واکسن شدند، اما باز هم مطمئن ترین راه برای جلوگیری از کرونا استفاده از ماسک و رعایت پروتکلهای بهداشتی است.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت بهداشت برنامه ای برای خرید واکسن از منابع معتبر دارد تا گروه های پرخطر همچون سالمندان و جانبازان شیمیایی را در وهله اول واکسینه کرده و پس از آن به تدریج تمامی مردم در آینده واکسینه خواهند شد، ولی در وضعیت فعلی حتی کسانی که واکسن زده اند هم باید از ماسک استفاده کنند چون تا وقتی واکسن، پادتن در بدن بسازد زمان می برد، همینطور این نوع واکسن ها اخیرا ساخته شده و هنوز اثرات کامل آن معلوم نیست که چقدر می تواند ایمنی ایجاد نماید، بنابراین بهترین و مطمئن ترین راه برای جلوگیری از کرونا حفاظت شخصی یعنی استفاده از ماسک، دوری از تجمعات و نرفتن به سفرهای ضروریست.
نماینده مینودشت در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به در پیش رو بودن ایام تعطیلات نوروز اظهار داشت: این سنت مردم ایران است که در روزهای تعطیلات نوروز به دید و بازدید و مسافرت می روند حق شان این است که پس از چند ماه کار مداوم استراحت کنند اما متاسفانه به علت شرایط پیش آمده این امکان در یکسال گذشته برای آنها فراهم نبود. مسافرت به معنای افزایش تجمعات است و احتمال ابتلای افراد افزوده می شود این یعنی مسافر به جای لذت از سفر گرفتار بیماری خواهد شد.
وی افزود: مسافران معمولا در روزهای نوروز به استان های شمالی و استان های دارای بناهای تاریخی می روند که ازدحام جمعیت برای آنها و ساکنان بومی خطرآفرین است. اگر مسافران گرفتار بیماری شوند مجبورند به بیمارستان رجوع کنند بطور قطع در این شرایط مراقبت از بیمار سخت خواهد بود و عملا کل سفر تحت الشعاع قرار می گیرد پس درخواست ما از مردم این است که تا حد امکان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند. در نوروز و تابستان گذشته همکاری خوبی از جانب مردم صورت گرفت امیدواریم در سال ۱۴۰۰ هم شاهد همکاری خوب مردم باشیم.
آریان پور در انتها باردیگر از مردم خواست که از مسافرت های غیرضروری و سفرهای دارای جنبه تفریحی پرهیز کنند.
منبع:

1399/12/23
12:25:54
0.0 / 5
935
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی