تازه ترین آمار همه گیری كرونا در جهان

تازه ترین آمار همه گیری كرونا در جهان

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تا حالا به 123 میلیون و 437 هزار و 233 نفر رسیده و مرگ دو میلیون و 722 هزار و 111 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۹۹ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۱۱۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۳۰.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۵۵۴ هزار قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
برزیل نیز با آمار بیش از ۱۱.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۱.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
همین طور بعد از ایالات متحده تا حالا کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۰۴ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همین طور روسیه بیش از ۹۴ هزار، فرانسه بیش از ۹۲ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۵ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۲ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۱ هزار و ۹۰۰، ایران با بیش از ۶۱ هزار و ۷۰۰، آرژانتین با ۵۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۲ هزار، پرو با بیش از ۵۰ هزار و لهستان با بیش از ۴۹ هزار جان باخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه اول فروردین ماه ۱۴۰۰ شمسی) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۰ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۱۲۷ مبتلا، ۵۵۴ هزار و ۸۷۱ قربانی
۲. برزیل: ۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۴۵۹ مبتلا، ۲۹۲ هزار و ۸۵۶ قربانی
۳. هند: ۱۱ میلیون و ۵۹۹ هزار و ۱۳۰ مبتلا، ۱۵۹ هزار و ۷۹۰ قربانی
۴. روسیه: چهار میلیون و ۴۴۷ هزار و ۵۷۰ مبتلا، ۹۴ هزار و ۶۵۹ قربانی
۵. انگلیس: چهار میلیون و ۲۹۱ هزار و ۲۷۱ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۱۲۲ قربانی
۶. فرانسه: چهار میلیون و ۲۵۲ هزار و ۲۲ مبتلا، ۹۲ هزار و ۱۶۷ قربانی
۷. ایتالیا: سه میلیون و ۳۵۶ هزار و ۳۳۱ مبتلا، ۱۰۴ هزار و ۶۴۲ قربانی
۸. اسپانیا: سه میلیون و ۲۱۲ هزار و ۳۳۲ مبتلا، ۷۲ هزار و ۹۱۰ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۹۹۲ هزار و ۶۹۴ مبتلا، ۲۹ هزار و ۹۵۹ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۶۵۸ هزار و ۸۵۱ مبتلا، ۷۵ هزار و ۱۹۶ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلاشدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، جمهوری چک، اندونزی و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/01/01
13:05:07
0.0 / 5
556
تگهای خبر: بیماری , كرونا , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی