با نارنجی شدن پایتخت

موزه های تهران تعطیل می شوند؟

موزه های تهران تعطیل می شوند؟

به گزارش دکتر ایزی به دنبال اعلام وضعیت نارنجی و پرخطر کرونا در شهر تهران، مدیرکل موزه ها گفت درباره ادامه فعالیت و یا تعطیلی موزه های پایتخت تا فردا تصمیم گرفته می شود.


محمدرضا کارگر به ایسنا اظهار داشت: موزه های شهر تهران تا آخر ساعت تعیین شده امروز (شنبه هفتم فروردین ماه) باز و پذیرای بازدیدکنندگان بوده اند، اما برای ادامه فعالیت آنها در ایام آینده، با عنایت به تغییر رنگ شهر تهران، تا فردا و بعد از مشخص شدنِ نتیجه استعلامِ ستاد ملی کرونا تصمیم گیری می شود.
موزه ها بعد از حدود چهار ماه تعطیلی، از هفتم بهمن ماه ۱۳۹۹ با بخشنامه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا به دنبال زرد شدن استان تهران، باز شدند. ساعت کار موزه ها، کاخ موزه ها و سایت های گردشگری برای تعطیلات نوروز از ۹ بامداد تا ۱۷ عصر اعلام شده بود که با عنایت به کاهش سفرها، بازدید از این مراکز رو به افزایش بود؛ به صورتی که گاه با انتقادهایی نسبت به ازدحام جمعیت و رعایت نشدن پروتکلهای بهداشتی روبرو شده است.
محمدرضا کارگر ـ مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی ـ پیشتر گفته بود فعالیت موزه ها و اماکن تاریخی در شهرهای نارنجی و قرمز به تصمیم ستاد ملی کرونا وابسته است.
موزه ها طبق اطلاعیه قرارگاه عملیاتی کرونا در گروه شغلی سطح سه دسته بندی شده اند که در شهرهای نارنجی فعالیت آنها مجاز نیست.
بنابر اعلام ستاد ملی کرونا هم اکنون ۲۳ شهرستان قرمز و ۴۴ شهرستان نارنجی شده اند.1400/01/08
00:07:40
0.0 / 5
697
تگهای خبر: بهداشت , سایت , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی