معاون كل وزارت بهداشت اعلام كرد

موج چهارم كرونا در ایران

موج چهارم كرونا در ایران

معاون کل وزارت بهداشت ضمن اشاره به افزایش موارد بیماری کرونا در کشور، اظهار داشت: بطور قطع وارد موج چهارم کرونا شده ایم و در چند هفته آینده روند موارد سرپایی، بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور صعودی خواهد شد.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی درباره احتمال بروز موج چهارم کرونا در کشور، اظهار داشت: ما بطور قطع وارد موج چهارم کرونا شده ایم، در چند هفته آینده روند موارد سرپایی، بستری و مرگ و میر ما صعودی خواهد شد. ما با عنایت به افزایش بیماران سرپایی و بستری فعلاً پیشبینی می نماییم تا حدود ۴ هفته آینده روند رو به صعودی بخصوص در مرگ و میر کرونا داشته باشیم.
وی اضافه کرد: تنها یک چاره مقابل ما است که آن هم رعایت دستورالعمل ها است. مواجهه با دیگران در دورهمی، رستوران، اداره و... باید کنترل شود و ما باید حساب نماییم نسبت به شرایط عادی چقدر کمتر با دیگران در تماس هستیم. وظیفه داریم این تماس را کاهش داده و از ماسک استفاده نماییم و اصول بهداشتی را رعایت نماییم.
وی اظهار داشت: اگر مردم بتوانند از ۲ ماسک متفاوت استفاده کنند بهتر است، اما حتی داشتن یک ماسک هم خیلی خوب است و اصل اساسی رعایت فاصله حدود دو متری با سایرین است.
حریرچی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، تصریح کرد: کسانی که تابحال نکات بهداشتی و سفارش ها را رعایت کردند یعنی خانواده ها، شهرها و گروه ها حالا بیشتر در معرض صدمه هستند؛ چونکه دیگران به علت عدم رعایت مبتلا شدند، زجر کشیدند و کشته دادند و تا حدودی ایمنی پیدا کردند؛ در حالیکه کسانی که خوب رعایت کردند نباید فکر کنند که ۱۳ ماه رعایت کردند حالا می توانند برای مدتی هم رعایت نکنند؛ چونکه مبتلا می شوند و فوت می کنند.1400/01/14
13:24:55
0.0 / 5
645
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی