سخنگوی وزارت بهداشت مطرح كرد:

افزایش ۴۸ درصدی فوتی های ناشی از كرونا در هفته گذشته

افزایش ۴۸ درصدی فوتی های ناشی از كرونا در هفته گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در هفته گذشته شاهد افزایش ۴۸ درصدی در تعداد بیماران فوت شده ناشی از کرونا نسبت به هفته قبل تر بودیم، اظهار داشت: استان های مرکزی، همدان، البرز، قزوین و لرستان دارای بالاترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور بوده اند.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در کشور و موارد بستری و فوت، اظهار داشت: در هفته گذشته شاهد افزایش حدود ۱۷ درصدی در تعداد بیماران بستری به دلیل مبتلا شدن به ویروس کرونا و افزایش ۴۸ درصدی در تعداد بیماران فوت شده نسبت به هفته قبل تر بودیم. بروز موارد مثبت بستری و موارد مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در کشورمان در هفته گذشته نسبت به هفته قبل تر دارای روند افزایشی بوده است.
۵ استان دارای بیشترین بروز موارد مثبت بستری کرونا در هفته گذشته وی افزود: میانگین بروز موارد مثبت بستری در هفته گذشته ۲۸.۲ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمیت گزارش شده است و استان های همدان، ایلام، سمنان، لرستان و چهارمحال و بختیاری دارای بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری در کشور بوده اند.
بالاترین میزان بروز موارد مرگ و میر در ۵ استان معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری هم حدود ۳۲.۱ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده و استان های مرکزی، همدان، البرز، قزوین و لرستان دارای بالاترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور بوده اند.

لاری اظهار نمود: از طرفی میزان عمل به دستورالعمل های بهداشتی در کشور با وجود افزایش نسبت به هفته قبل تر، کماکان پایین و نگران کننده بوده و حدود ۶۱ درصد گزارش شده است. استان های سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویر احمد و آذربایجان غربی دارای کمترین میزان عمل به دستورالعمل های بهداشتی هستند.

وی افزود: میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی کشور هم با حد مطلوب فاصله بسیاری دارد و حدود ۶۳ درصد گزارش شده است. استان های زنجان، اردبیل و تهران دارای میزان بالاتر استفاده از ماسک در کشور می باشند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان نمود: در هفته گذشته بیشترین میزان اخطار و معرفی به مراجع قضایی در اماکن عمومی به علت عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی، در ارتباط با سوپرمارکت ها و خواربار فروشی ها بوده و نانوایی ها و رستوران ها به ترتیب در رده های بعدی قرار دارند.

بنابر اعلام وبدا، لاری اظهار داشت: بر مبنای آخرین گزارش ها، میانگین رعایت تهویه مناسب هوا در اماکن عمومی کشور در هفته گذشته، با اندکی افزایش نسبت به هفته قبل تر، به ۶۳.۵ درصد رسیده است.1400/02/04
21:06:54
0.0 / 5
426
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی