یافته محققان فرانسوی؛

میگرن پیش از یائسگی با افزایش فشارخون بالا مرتبط می باشد

میگرن پیش از یائسگی با افزایش فشارخون بالا مرتبط می باشد

نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد افرادی که پیش از یائسگی گرفتار میگرن هستند، پس از شروع یائسگی با خطر فشارخون بالا روبرو خواهند بود.به گزارش دکتر ایزی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، «جیانلوکا سِوری»، سرپرست تیم تحقیق از انستیتوی تحقیقات بهداشتی و پزشکی فرانسه در پاریس، می گوید: «میگرن در زنها بیشتر از مردان رخ می دهد و در سال های قبل از یائسگی شیوع بیشتری دارد.»
تعداد کمتری از زنان پس از یائسگی گرفتار سردردهای ناتوان کننده می شوند، اما در طول این زمان تعداد بیشتری از زنان مبتلا به فشار خون بالا هستند. میگرن یک عامل خطر برای بیماریهای قلبی است، از اینرو پژوهشگران درصدد بررسی این برآمدند که آیا سابقه میگرن با افزایش فشار خون بعد از یائسگی ارتباط دارد یا خیر.
این مطالعه شامل بیش از ۵۶ هزار زن فاقد فشارخون بالا یا بیماری قلبی در زمان ورود به دوره یائسگی بود. از بین این تعداد، بیش از ۹۵۰۰ نفر گرفتار میگرن بودند.
این زنان بیش از ۲۰ سال تحت نظر بوده و هر ۲ تا ۳ سال، نظرسنجی سلامت را تکمیل می کردند.
در اختتام مطالعه، بیش از ۱۱۰۰۰ زن میگرن را تجربه کرده بودند. بیش از ۱۲، ۵۰۰ زن گرفتار فشار خون بالا شدند که شامل بیش از ۹۴۰۰ زن بدون میگرن و ۳۱۰۰ زن گرفتار میگرن است.
محققان بعد از در نظر گرفتن شاخصهای مختلف، به این نتیجه رسیدند بانوانی که پیش از یائسگی میگرن داشتند، ۲۹٪ بیشتر با احتمال ابتلاء به فشارخون بالا پس از یائسگی روبرو بودند.
به گفته سوری: «مشخص شده است که افراد مبتلا به میگرن علایم اولیه سفتی شریانی را دارند. رگ های سفت و سخت قادر به تامین جریان خون نیستند و در نتیجه فشار افزایش می یابد.»

1400/02/07
11:14:31
0.0 / 5
307
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی