تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان همه گیری كرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان همه گیری كرونا در جهان

شمار مبتلایان به بیماری ˮکووید-19ˮ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 165 میلیون و 568 هزار و 854 نفر رسیده و مرگ سه میلیون و 431 هزار و 786 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۱۴۴ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۲۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.

روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.

آمریکا تا حالا با بیش از ۳۳.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۶۰۱ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۵.۷ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۵.۸ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۴۱ هزار و هند با بیش از ۲۸۷ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند. بعد از آنها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۲۰ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۴ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۱۶ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۸ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۷ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.

پس از این کشورها کلمبیا با بیش از ۸۲ هزار، اسپانیا با بیش از ۷۹ هزار، ایران با بیش از ۷۷ هزار، لهستان و آرژانتین با بیش از ۷۲ هزار، پرو با بیش از ۶۷ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۵ هزار، اندونزی و اوکراین با بیش از ۴۸ هزار و ۶۰۰ و ترکیه با بیش از ۴۵ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۳ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۳۲۴ مبتلا، ۶۰۱ هزار و ۹۴۹ قربانی

۲. هند: ۲۵ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۴۴۰ مبتلا، ۲۸۷ هزار و ۱۵۶ قربانی

۳. برزیل: ۱۵ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۱۹۱ مبتلا، ۴۴۱ هزار و ۸۶۴ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۹۱۷ هزار و ۳۹۷ مبتلا، ۱۰۸ هزار و ۱۸۱ قربانی

۵. ترکیه: پنج میلیون و ۱۵۱ هزار و ۳۸ مبتلا، ۴۵ هزار و ۴۱۹ قربانی

۶. روسیه: چهار میلیون و ۹۶۵ هزار و ۶۷۶ مبتلا، ۱۱۶ هزار و ۹۶۵ قربانی

۷. انگلیس: چهار میلیون و ۴۵۲ هزار و ۵۲۷ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۹۴ قربانی

۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۱۷۲ هزار و ۵۲۵ مبتلا، ۱۲۴ هزار و ۶۴۶ قربانی

۹.آلمان: سه میلیون و ۶۲۷ هزار و ۷۷۷ مبتلا، ۸۷ هزار و ۴۰۵ قربانی

۱۰. اسپانیا: سه میلیون و ۶۲۵ هزار و ۹۲۸ مبتلا، ۷۹ هزار و ۵۶۸ قربانی

براساس آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، فیلیپین، عراق، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
1400/02/30
12:45:34
0.0 / 5
379
تگهای خبر: بیماری , كرونا , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی