زالی مطرح كرد؛

احتمال تردد افراد مبتلا به ویروس های جهش یافته در تهران

احتمال تردد افراد مبتلا به ویروس های جهش یافته در تهران

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه ۸۳ درصد مرگ و میر بیماران کرونایی در ارتباط با افراد بالای ۶۵ سال است، بر اولویت قرار دادن این گروه سنی برای واکسیناسیون تاکید نمود.به گزارش دکتر ایزی به نقل از مهر، علیرضا زالی، روز شنبه درباره وضعیت کرونا در استان تهران، اظهار نمود: هم اکنون تعداد بیماران بستری در بخش های ما بالغ بر ۴ هزار و ۳۰۰ بیمار است و حدود ۱۳۵۰ نفر از این بیماران در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران جدید رجوع کننده در تهران که احتیاج به بستری داشتند به ۶۷۷ نفر می رسد که حدود ۱۳۰ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.
زالی، میزان مراجعان سرپایی تهران در ۲۴ ساعت گذشته را حدود ۵ هزار و ۳۰۰ بیمار عنوان نمود.
وی با اشاره به اینکه آمار عمومی بستری موارد جدید، نسبت به هفته گذشته حدود ۱۹، ۶ درصد کاهش را نشان می دهد، تصریح کرد: اما باز هم تهران وضعیت شکننده و ناپایدار خویش را طی می کند.
زالی ضمن اشاره به این که آمارها نشان داده است در یک سال گذشته، معمولاً بعد از هر تعطیلات عمومی آمار مراجعان سرپایی و بستری افزایش پیدا کرده است، نسبت به خطر افزایش یافتن تعداد بیماران بعد از تعطیلات هفته آینده در صورت عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی اخطار داد.
وی آخرین آمار میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در تهران را ۷۳ درصد عنوان نمود و اضافه کرد: اما کماکان بحث فاصله گذاری اجتماعی در تهران بخصوص در وسایل حمل و نقل عمومی با چالش های اساسی رو به رو است.
زالی ضمن اشاره به این که استان هایی همچون سیستان و بلوچستان و هرمزگان و بوشهر به شدت درحال مبارزه با سویه های جهش یافته هستند، اظهار داشت: ۱۳ شهر قرمز کرونایی کشور در این استان ها قرار گرفته اند و همکاران ما در این استان ها به شدت درحال تلاش هستند که از گسترش این سویه های جدید به سایر استان ها جلوگیری شود.
وی ضمن اشاره به احتمال تردد افراد مبتلا به سویه های جدید در تهران، وضعیت تهران را از نظر این حیث پرخطر تلقی نمود.
زالی با اشاره به اینکه در تهران موارد جدید بستری رصد می شوند، اظهار داشت: اگر شکل جدیدی از تظاهرات بالینی مشاهده شود اقدامات توالی یابی انجام می گیرد تا مشخص شود سویه های جدید در تهران هم وجود دارد یا خیر.
وی درباره وضعیت واکسیناسیون در استان تهران توضیح داد: هم اکنون ۶۸ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در تهران درحال فعالیت است که با پشتیبانی سه تا چهار مرکز جامع سلامت به عرضه خدمات می پردازند.
زالی درباره افراد بالای ۸۰ سال که نخستین گروه سنی مورد نظر برای دریافت واکسن بوده اند، توضیح داد: خوشبختانه تا کنون بالای ۸۵ درصد این افراد در تهران دوز اول واکسن را دریافت کرده اند.
وی افزود: در تهران در گروه سنی ۷۵ تا ۸۰ سال هم واکسیناسیون حدود ۷۲ درصد و در گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال که تعداد آنان به ۱۸۰ هزار نفر می رسد هم تا کنون واکسیناسیون ۵۴ درصد افراد محقق شده و امیدواریم در خلال روزهای آینده این میزان افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه مجموع افراد بالای ۶۵ سال در تهران به ۷۰۰ هزار نفر می رسد اظهار داشت: حدود ۴۹۰ هزار نفر از این افراد به طور عمده در گروه های سنی بالای ۷۰ سال قرار دارند.
زالی آمار بالاتر موارد وخیم بیماری، بستری و مرگ و میر در گروه های سنی بالای ۷۰ سال را دلیل تمرکز بیشتر بر واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال عنوان نمود.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت: در تهران ۶۴ درصد موارد بستری در خیز چهارم بیماری در میان افراد بالای ۶۵ سال گزارش شده است و متأسفانه ۸۳ درصد مرگ و میرها هم در همین گروه سنی صورت گرفت.


منبع:

1400/03/09
10:02:07
0.0 / 5
304
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی