مدیر كارآزمایی واكسن كووایران بركت عنوان كرد؛

بررسی واكسیناسیون زنان آبستن و نوجوانان با واكسن ایرانی

بررسی واكسیناسیون زنان آبستن و نوجوانان با واكسن ایرانی

دکتر ایزی: مدیر کارآزمایی واکسن کووایران برکت، اظهار داشت: بزودی مطالعه برای واکسیناسیون زنان آبستن و افراد ۱۲ تا ۱۸ سال با واکسن کووایران برکت شروع می شود.به گزارش دکتر ایزی به نقل از مهر، محمدرضا صالحی، روز یکشنبه در نشست خبری تیم مطالعاتی واکسن کووایران برکت، اضافه کرد: نتایج فاز ۲بسیار امیدوار کننده بوده است و از نظر ایمنی و اثربخشی ۸۰ درصدی واکسن نتایج بسیار خوبی را داشته است. از نظر اثربخشی واکسن کوایران برکت اطمینان بخش بوده به صورتی که ما حتی حاضر شدیم افراد نزدیک خویش را وارد فاز مطالعاتی نماییم.
وی افزود: اگر طی هفته های جاری، وزارت بهداشت تأییدیه لازم را صادر کند می توانیم به سرعت واکسن های ساخته شده را به آنها تحویل دهیم و به این صورت تحولی در واکسیناسیون عمومی ایجاد خواهد شد.
صالحی اظهار داشت: بزودی مطالعه برای واکسیناسیون مادران آبستن و افراد ۱۲ تا ۱۸ سال با واکسن کووایران برکت صورت خواهد گرفت تا بتوانیم در سال تحصیلی جدید، واکسیناسیون نوجوانان را آغاز نماییم و برای بازگشایی مدارس کمکی کرده باشیم.
سید رضا مظهری مدیر اجرایی فاز سه مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت هم در این جلسه خبری عنوان کرد: در فاز ۳ هدف گذاری ما تزریق واکسن بر روی ۲۰ هزار نفر بود. هم اکنون هشت هزار و ۵۰۰ نفر در تهران و دو هزار نفر در کرج، واکسن را دریافت کرده اند و از ۲۰ خرداد در استانهای بوشهر، شیراز، اصفهان و مشهد مطالعات بالینی فاز سه آغاز خواهد شد.
به گفته وی، طی ۱۰ روز آینده تزریق واکسن بر روی گروه های هدف در این شهرستان ها به اتمام می رسد و پس از آن هم نتایج کار اعلام خواهد شد.


منبع:

1400/03/10
10:58:57
0.0 / 5
610
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی