چه كسانی نباید دز دوم واكسن كرونا را تزریق كنند؟

چه كسانی نباید دز دوم واكسن كرونا را تزریق كنند؟

واکسیناسیون مقابل کرونا برای با اولویت گروه های در معرض خطر از بهمن سال قبل در کشورمان شروع شده و سفارش می شود که افرادی که نوبت شان می شود، حتما این واکسن را تزریق کنند، اما چه کسانی از نظر علمی نباید واکسن کرونا را تزریق کننند؟.به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، کسانی که به تخم مرغ حساسیت دارند، حتما پیش از تزریق واکسن کرونا از پزشک آن مرکز سوال کنند که آیا می توانند واکسن کرونا را تزریق کنند یا خیر. در عین حال کسانی که سابقه هر نوع آلرژی جدی دارند، حتما پس از تزریق واکسن یک ربع تا نیم ساعت در مرکز واکسیناسیون تحت نظر بمانند.

همچنین اگر کسی پس از تزریق واکسن، شوک آلرژیک شدید نشان داد، با دارو قابل درمان بوده و اصلا جای نگرانی نیست، اما کسانی که پس از تزریق دوز اول واکسن کرونا واکنش آلرژیک شدید نشان دادند، نباید دوز دوم واکسن را دریافت نمایند.

باید توجه کرد که حداکثر ایمنی واکسن کرونا چهار هفته پس از تزریق دوز دوم واکسن کروناست و ایمنی اولیه نیز چهار هفته پس از تزریق دوز اول واکسن کرونا حاصل می شود، اما این ایمنی کامل نیست و باید حتما تمام پروتکلهای بهداشتی را رعایت کرد.

بر اساس اعلام صفحه اینستاگرامی وبدا، در عین حال فاصله تزریق بین دو دوز واکسن کرونا، در واکسن های مختلف، متفاوت می باشد و نباید اصرار کرد که دوز دوم واکسن را زودتر از موعد تزریق کرد؛ برای اینکه ایمنی کمتری حاصل می شود.
1400/03/18
13:34:19
0.0 / 5
281
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی