رییس كمیته اپیدمیولوژی كرونای وزارت بهداشت:

كشور ما در منطقه بسیار پرمخاطره ای قرار دارد

كشور ما در منطقه بسیار پرمخاطره ای قرار دارد

به گزارش دکتر ایزی بوشهر رئیس کمیته اپیدمیولوژی کرونای وزارت بهداشت اظهار داشت: برای تامین سلامت سه استان بوشهر، هرمزگان و خوزستان نیاز به مدیریت واحد است.


حمید سوری در بازدید و بررسی وضعیت استان بوشهر اظهار نمود: بیماری کرونا متأسفانه درد مشترکی است که حدود ۱۸ ماه است کشور را درگیر کرده و این فقط مشکل وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی نیست بلکه یک مشکل عمومی است که همه بخش های کشور را با چالش روبرو کرده است.
رییس هیئت بازدیدی وزارت بهداشت از استان بوشهر اظهار داشت: هدف از این بازدید بررسی برنامه های مراقبتی استان بوشهر درباب کووید ۱۹ بوده است.
وی اضافه کرد: متأسفانه ویروس کرونا تمامی ابعاد جامعه را درگیر کرده و مرگ ها و بیماریهای ناشی از این بیماری موجب انتشار نگرانی در جامعه شده است.
رییس هیئت بازدیدی وزارت بهداشت اظهار نمود: تلاش همه سازمان ها و دستگاه های درگیر در مبارزه با این بیماری جای تقدیر دارد ولی جایگاه وزارت بهداشت در این بین بسیار مهم و حیاتیست.
دکتر سوری با اعلان اینکه کشور ما در منطقه بسیار پرمخاطره ای هم از حیث بیماریهای همه گیر هم حوادث طبیعی قرار دارد، اضافه کرد: باتوجه به خاصیت های خاص سه استان بوشهر، هرمزگان و خوزستان نیاز است این سه استان در تامین سلامت مدیریت واحدی داشته باشند.
همه چالش های مدیریت کرونا در استان بوشهر
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز اظهار داشت: پاندمی (همه گیری) کرونا پدیده ای بود که هیچ کس سابقه مدیریت چنین بیماری با این وسعت و مدت نداشت و ما برمبنای دانش و تجربه های قبلی با این وضعیت روبرو شدیم.
سعید کشمیری اضافه کرد: در بوشهر بمحض اعلام مثبت شدن دو مورد بیماری در قم، درباب این بیماری نشستی با تمام مسئولان مربوطه برگزار کردیم.
این مقام مسئول بیان کرد: در همان روزهای اول اعلام کردیم پیش از هر اقدامی حفظ جان پرسنل سلامت و مردم برای ما در اولویت قرار دارد.
وی با اعلان اینکه دقت نظر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی موجب شد استان بوشهر آخرین استانی باشد که از وضعیت سفید بیرون رود، اظهار داشت: در بوشهر از موج اول بیماری را به سلامت عبور کردیم ولی متأسفانه به سبب عادی انگاری که صورت گرفت، گرفتار موج دوم شدیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار نمود: حدود پنج ماه وضعیت بیماری در استان کاملاً در کنترل بود که متأسفانه با سفرهای عید نوروز ما وارد موج بعدی شدیم.
سعید کشمیری با تاکید بر این که بالا بودن سواد سلامت در استان بوشهر نقطه اتکای ما در روند مبارزه با بیماری است، اضافه کرد: با این وجود وجود اسکله های گوناگون در استان بوشهر و ارتباط با خارج از کشور و همین طور مجتمع های بزرگ صنعتی مانند عسلویه و بازارهای بزرگ در گناوه و دیلم از چالش های مدیریت بیماری کرونا در استان است.
بوشهر، خوزستان و هرمزگان وضعیت خاصی دارند
اسماعیل مطلق، مشاور وزیر بهداشت نیز که در این بازدید حضور داشت، اظهار داشت: ایران از نظر جغرافیایی جزو ۱۰ کشور مخاطره آمیز جهان است؛ با این وجود متأسفانه برنامه های ما بیشتر برای پس از مخاطره است و کمتر به پیش گیری از خطرات توجه شده است.
وی افزود: سه استان بوشهر، خوزستان و هرمزگان به سبب وجود دریا خاصیت های خاصی دارند، و لازم است برای مدیریت همه گیری بیماری نگاهی متفاوت به آنها بشود.
عبدالمحمد خواجه ئیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گزارش کاملی درباب اقدامات انجام شده از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا و همین طور وضعیت فعلی بیماری ارائه داد.
گفتنی است هیئتی از وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی بمنظور بررسی برنامه های مراقبتی درباب کووید ۱۹ از استان بوشهر بازدید کردند.
در حاشیه این بازدید نشست رییس و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با رئیس کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت و هیئت همراه انجام شد که دانشگاه های علوم پزشکی هرمزگان و خوزستان نیز بصورت مجازی حضور داشتند.
منبع:

1400/03/23
09:56:29
0.0 / 5
225
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی