آمار جهانی همه گیری كرونا

آمار جهانی همه گیری كرونا

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۸۰ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۱۶۳ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۹۰۷ هزار و ۶۵۱ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، همینطور بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۱۶۵ میلیون و ۹۸ هزار و ۱۶۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۳۴.۴ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۱۸ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۰ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۸.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۵۰۷ هزار و هند با بیشتر از ۳۹۲ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بعد از آنها هم کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تابحال بیشتر از ۲۳۱ هزار و در پرو هم بیشتر از ۱۹۱ هزار نفر اعلام شده است.
همینطور روسیه با گذشتن از آمار ۱۳۰ هزار قربانی تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعد از آن هم انگلیس با آمار بیشتر از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.
بعلاوه کشورهای ایتالیا بیشتر از ۱۲۷ هزار، فرانسه بیشتر از ۱۱۰ هزار و کلمبیا هم بیشتر از ۱۰۱ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
همینطور آلمان با بیشتر از ۹۱ هزار، آرژانتین با بیشتر از ۹۰ هزار، ایران با بیشتر از ۸۳ هزار، اسپانیا با بیشتر از ۸۰ هزار، لهستان با بیشتر از ۷۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۵۹ هزار، اندونزی با بیشتر از ۵۵ هزار، اوکراین با بیشتر از ۵۲ هزار، ترکیه هم با بیشتر از ۴۹ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۴۴۹ هزار و چهار مبتلا، ۶۱۸ هزار و ۲۹۴ قربانی
۲. هند: ۳۰ میلیون و ۸۲ هزار و ۷۷۸ مبتلا، ۳۹۲ هزار و ۱۴ قربانی
۳. برزیل: ۱۸ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۷۷۸ مبتلا، ۵۰۷ هزار و ۲۴۰ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۶۲ هزار و ۳۲۲ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۸۶۲ قربانی
۵. ترکیه: پنج میلیون و ۳۸۷ هزار و ۵۴۵ مبتلا، ۴۹ هزار و ۳۵۸ قربانی
۶. روسیه: پنج میلیون و ۳۶۸ هزار و ۵۱۳ مبتلا، ۱۳۰ هزار و ۸۹۵ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۶۶۷ هزار و ۸۷۰ مبتلا، ۱۲۸ هزار و ۲۷ قربانی
۸. آرژانتین: چهار میلیون و ۳۲۶ هزار و ۱۰۱ مبتلا، ۹۰ هزار و ۹۸۶ قربانی
۹. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۵۵ هزار و ۴۳۴ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۳۵۲ قربانی
۱۰. کلمبیا: چهار میلیون و ۲۷ هزار و ۱۶ مبتلا، ۱۰۱ هزار و ۹۴۷ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، آرژانتین، ایتالیا، کلمبیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، کانادا، فیلیپین، عراق، سوئد، بلژیک و رومانی هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/04/04
00:02:04
0.0 / 5
576
تگهای خبر: بیماری , كرونا , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی