بررسی آخرین وضعیت تولید و توزیع واكسن كرونا در كمیسیون بهداشت

بررسی آخرین وضعیت تولید و توزیع واكسن كرونا در كمیسیون بهداشت

دکتر ایزی: سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی آخرین وضعیت تولید و توزیع واکسن کرونا در کشور در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


زهرا شیخی در گفت و گو با ایسنا، در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: در این نشست گزارش مسئول کمیته دارو و غذا درباب آخرین وضعیت تولید و توزیع واکسن کرونا در کشور مورد بررسی قرار گرفت.
وی توضیح داد: بر اساس گزارش آقای روح الامینی رییس کمیته وعده های مکرر و عمل نشده موجب بی اعتمادی مردم و ایجاد توقع شده بطوریکه با وجود پیشرفت و اقدامات خوب صورت گرفته تلاش تولید کنندگان داخلی را زیر سوال برده است.
شیخی افزود: بازدیدهای سرزده و نشست ها با شرکت های تولیدکننده همچون برکت، رازی، پاستور، فخرا، نور و سیناژن حکایت از آن دارد که شرکت برکت تا آخر سال برنامه تولید، تجهیز خطوط و برآورد میزان تولید در آینده را در دستور کار دارد. همین طور باوجود کوشش های صورت گرفته در حوزه تولید واکسن، این اقدامات برای مردم رضایت بخش نبوده و مردم راضی نیستند، پس باید ساختار توزیع و جمع آوری اطلاعات مربوط به عوارض جانبی زیرساخت ها تقویت شده تا با تامین واکسن گرفتار مشکل در توزیع و تزریق نشویم.
وی افزود: بدعهدی خارجی ها در تامین واکسن نیز برای مردم ملموس و قابل قبول نیست و ما به نمایندگی مردم به مسئولان مربوطه تذکر می دهیم که وعده های بی اساس و خوش بینانه به مردم ندهند و بیش از این به اعتماد عمومی خدشه وارد نکنند، البته وجود یک نهاد هماهنگ کننده و تسهیل گر در سطح عالی می تواند هماهنگی و هم افزایی بین واکسن سازها را به وجود آورده و موانع و مشکلات قانونی و ساختاری را به حداقل برساند برای اینکه هم اکنون شرکت های تولیدکننده واکسن بصورت جزیره ای فعالیت می نمایند و به سبب احساس رقابت حتی مشکلات و موانع کار را بیان نمی کنند که همین ناهماهنگی و انسجام پایین روند کار را کند کرده است.
شیخی همین طور اظهار داشت: علاوه بر این مساله کمیسیون بهداشت از درخواست آقای حاجی دلیگانی در مورد اعمال ماده ۲۳۴ بخشنامه داخلی مجلس در خصوص اجرای ناقص جزء «یک» بند (ج) تبصره ۱۷ قانون بودجه ۱۳۹۹ درباب حذف انواع دفترچه های کاغذی بیمه را با حضور مدیران عامل سازمان تامین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت ایران مورد بررسی قرار داد.
وی ادامه داد: بر اساس گزارش برخی از نمایندگان طی یک سال قبل بیمه سلامت و سازمان تامین اجتماعی کار را به خوبی پیش برده اند؛ بیشتر اعضاء براین باورند که باید در زمان باقی مانده از دولت به آنها فرصت داد تا کار را به سرانجام برسانند و ایرادات کار را مرتفع کنند.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان به بررسی استفساریه تبصره( 1 ) ماده (۱۰۳ ) قانون مدیریت خدمات کشوری اشاره و اظهار نمود: کمیسیون بهداشت بعنوان کمیسیون فرعی این مساله را از دستور کار خود خارج کرد.
او در آخر اظهار داشت که در این نشست موضوع افزایش 32 درصدی مشارکت پزشکان در هشتمین دوره انتخابات نظام پزشکی مطرح شدو از کوشش های کمیته هیات نظارت تقدیر و تشکر صورت گرفت.
منبع:

1400/04/28
07:57:17
0.0 / 5
79
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی