هند فعلا برنامه ای برای تزریق واکسن یادآور کرونا ندارد

هند فعلا برنامه ای برای تزریق واکسن یادآور کرونا ندارد

مقامات هند می گویند با عنایت به تعداد بالای افرادی که در این کشور به کووید۱۹ مبتلا شده اند، برنامه ای برای تزریق دز یادآور واکسن کرونا نداشته و معتقدند که هم اکنون تزریق دو دز این واکسن مصونیت کافی را بوجود می آورد.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، با افزایش منابع واکسن، بعضی از پزشکان و کارشناسان بهداشت عمومی در هند از دولت این کشور خواسته اند تا مانند خیلی از کشورهای غربی برنامه ای در خصوص تزریق دز یادآور واکسن کووید۱۹ را برای افراد صدمه پذیر و در معرض خطر در نظر بگیرد با این وجود مقامات این کشور بیشتر تمرکز خویش را روی تکمیل تزریق دو دز این واکسن برای ۹۴۴ میلیون بزرگسال تا ژانویه سال آینده میلادی (۲۰۲۲) گذاشته اند.
بر مبنای آمارهای رسمی، تاکنون، ۸۱ درصد از بزرگسالان در هند دستکم یک دز واکسن کووید۱۹ و ۴۳ درصد هم هر دو دز این واکسن را دریافت کرده اند. با این وجود واکسیناسیون برای افراد زیر ۱۸ سال هنوز در این کشور آغاز نشده است.
سیاست هند الان ایجاد مصونیت کووید۱۹ برای بزرگسالان در این کشور با تکمیل برنامه تزریق دو دز این واکسن است.
به قول مقامات هند با عنایت به این که اغلب افراد در این کشور به صورت طبیعی هم به کووید۱۹ مبتلا شده اند و ایمنی حاصل از مبتلا شدن به این بیماری را هم دارند، تزریق دو دز واکسن کرونا کافی است.
با این وجود گزارش ها حاکیست که این تصمیمات هنوز نهایی نشده و گفتگوها بین مقامات برای تصمیم گیری نهایی ادامه دارد.
هند بیشترین موارد مبتلا شدن و مرگ و میر ناشی از عوارض مبتلا شدن به کووید-۱۹ در جهان را در ماه های آوریل و مه میلادی گزارش کرد و همینطور بر مبنای آمارهای رسمی، حدود ۷۰ درصد از جمعیت هند هم تا ژوئیه سالجاری میلادی (۲۰۲۱) به کووید۱۹ مبتلا شده اند.
به گزارش دکتر ایزی به نقل از خبرگزاری رویترز، این کشور تا کنون بیشتر از ۳۴.۵ میلیون مورد مبتلا شدن به کووید۱۹ و بیشتر از ۴۶۵ هزار مورد مرگ ناشی از عوارض مبتلا شدن به این بیماری را به ثبت رسانده است.
منبع:

1400/09/01
22:56:27
0.0 / 5
89
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی