محققان می گویند؛

نگرانی محققان از وضعیت بازماندگان کووید 19 شدید

نگرانی محققان از وضعیت بازماندگان کووید 19 شدید

محققان در مورد افرادی که بعد از یک مورد شدید کووید ۱۹ بهبود یافته اند، ابراز نگرانی می کنند.به گزارش دکتر ایزی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، تحقیقات جدید نشان داده است بیماران بستری شده با کووید ۱۹ در بیمارستان ۲.۵ برابر بیشتر از افرادی که هیچگاه به ویروس کرونا مبتلا نشده اند، در طول سال بعد جان خویش را از دست می دهند.
به گفته محققان، احتمال مرگ آنها تقریباً دو برابر بیشتر از افرادی است که مبتلا به مورد خفیف کووید شده اند.
حتی خطر مرگ برای بیماران مبتلا به کووید بستری در بیمارستان که سن آنها کمتر از ۶۵ سال است بیشتر است: بیشتر از سه برابر بیشتر از بیماران بدون کووید و حدود سه برابر بیشتر از مبتلایان به کووید خفیف.
«آرچ ماینوس»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه فلوریدا، در اینباره می گوید: «متاسفانه ۱ نفر از هر ۵ نفر در این مطالعه که به سبب کووید در بیمارستان بستری شده بودند، به سبب یک مشکل سلامت در رابطه با این بیماری جان خویش را از دست دادند.»
وی در ادامه اضافه کرد: «ما متوجه شدیم که تنها ۲۰ درصد از این مرگ ها ناشی از تشخیص های تنفسی یا قلبی عروقی است.»
این تیم تحقیقاتی سوابق سلامت بیشتر از ۱۳۶۰۰ بیمار تحت درمان دانشگاه فلوریدا را از ژانویه ۲۰۲۰ تجزیه و تحلیل کردند، همچون ۱۷۸ مبتلا به کووید شدید و ۲۴۶ مبتلا به کووید خفیف یا متوسط.
محققان بعد از مرخص شدن افراد از بیمارستان آغاز به ردیابی افراد مبتلا به کووید شدید کردند.
بر اساس نتایج انتشار یافته مشخص شد که احتمال مرگ بیماران بستری برای کووید ۲.۵ برابر بیشتر از افراد بدون عفونت و ۱.۸ برابر بیشتر از افراد مبتلا به کووید خفیف است.
این خبر برای افراد جوان تر از ۶۵ سال بدتر بود چونکه ۳.۳ برابر بیشتر از افراد بدون کووید و ۲.۸ برابر بیشتر از افراد مبتلا به کووید خفیف در معرض خطر مرگ بودند.
به گفته محققان، اغلب بیماران کرونایی که در عرض یک سال بعد از ترخیص از بیمارستان جان خویش را از دست دادند، به علل غیرمرتبط با قلب یا ریه ها، اعضایی که با بیشترین صدمه از ویروس کرونا مواجه بودند، جان خویش را از دست دادند.


منبع:

1400/09/14
12:43:21
0.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی