آمریکا، هند و فرانسه ۳ کشور رکورددار کرونا در جهان

آمریکا، هند و فرانسه ۳ کشور رکورددار کرونا در جهان

بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تا حالا به 589 میلیون و 585 هزار و 553 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 436 هزار و 653 بیمار کووید نیز تأیید شده است.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، بر طبق تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۳.۹ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا نیز اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه و نیز سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۰ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه همین طور با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱ایالات متحده۹۳، ۹۱۰، ۱۵۰۱، ۰۵۸، ۷۳۸۲هند۴۴، ۱۶۰، ۱۰۶۵۲۶، ۶۸۹۳فرانسه۳۴، ۰۷۴، ۵۶۸۱۵۲، ۵۳۷۴برزیل۳۴، ۰۱۸، ۳۷۱۶۸۰، ۰۵۱۵آلمان۳۱، ۲۲۸، ۳۱۴۱۴۴، ۸۵۸۶انگلیس۲۳، ۳۶۸، ۸۹۹۱۸۵، ۰۵۲۷ایتالیا۲۱، ۳۱۳، ۴۲۷۱۷۳، ۱۳۶۸کره جنوبی۲۰، ۵۴۴، ۴۲۰۲۵، ۲۹۲۹روسیه۱۸، ۷۱۲، ۶۹۹۳۸۲، ۷۴۱۱۰ترکیه۱۶، ۲۹۵، ۸۱۷۹۹، ۶۷۸همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۴۴۰ هزار و ۴۲۲ مورد مبتلاشدن و ۱۴۲ هزار و ۴۶۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.1401/05/17
22:30:43
0.0 / 5
176
تگهای خبر: بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی