ارتباط سر و صدای ترافیک با خطر وزوز گوش

ارتباط سر و صدای ترافیک با خطر وزوز گوش

به گزارش دکتر ایزی، متخصصان دانشگاه جنوب دانمارک در بررسی های خود دریافتند که هرچه افراد در خانه های خود در معرض صدای ترافیک بیشتری باشند، احتمال ابتلای آنها به وزوز گوش بیشتر می شود.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، وزوز گوش بیشتر به صورت صدای سوت ناخوشایند در گوش ها تجربه می شود که برای خیلی از افراد ناخوشایند و آزاردهنده است.
در این مطالعه متخصصان ارتباط بین قرار گرفتن در معرض سر و صدای ترافیک و نتایج در ارتباط با شنوایی را بررسی کردند.
یکی از متخصصان این مطالعه اظهار داشت: در داده های خود بیشتر از ۴۰ هزار مورد مبتلا شدن به عارضه وزوز گوش را پیدا کرده ایم و می توانیم بگوییم که به ازای هر ۱۰ دسی بل صدای بیشتر در خانه افراد، خطر مبتلا شدن به وزوز گوش ۶ درصد افزایش خواهد یافت.
متخصصان این مطالعه اظهار کرده اند که نگران خیلی از مشکلات سلامتی هستند که به نظر می آید سر و صدای ترافیک سبب ایجاد آنها می شود.
آنها همینطور اذعان کرده اند که به نظر می آید سر و صدا، خطر مبتلا شدن به وزوز گوش، بیماری های قلبی عروقی، زوال عقل و سایر بیماری ها را زیاد می کند.
هم اکنون مطالعات بیشتری برای تایید ارتباط بین سر و صدای ناشی از ترافیک و وزوز گوش مورد نیاز است. با این وجود آنچه مشخص است اینست که سر و صدای ترافیک سبب ایجاد استرس در افراد شده و بر خواب آنها تأثیر می گذارد. همینطور زمانی که در شرایط استرس زا زندگی می نماییم و خوب نمی خوابیم، عارضه وزوز گوش می تواند تشدید شود.
به گزارش نشریه "هندوستان تایمز"، وزوز گوش یک تجربه ذهنی از صدا است که منبع خارجی ندارد. میتوان آنرا به صورت زنگ، وزوز، زمزمه یا شکل دیگری از صدا در گوش یا سر توصیف کرد. وزوز گوش می تواند نشانه ای از یک بیماری یا صدمه زمینه ای باشد اما همینطور می تواند ایدیوپاتیک باشد به این مفهوم که علت آن مشخص نمی باشد. اغلب اوقات وزوز گوش در ارتباط با کم شنوایی رخ می دهد. وزوز گوش می تواند تاثیر منفی بر کیفیت زندگی داشته باشد چونکه می تواند سبب مشکلات خواب، مشکل در تمرکز و افسردگی شود.1401/11/17
13:31:41
5.0 / 5
206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی