رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

تاثیر آلودگی هوا روی اعصاب مردم

تاثیر آلودگی هوا روی اعصاب مردم

به گزارش دكتر ایزی رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: وضعیت هوای تهران و كلان شهر ها خوب نیست و آثار آن بر روی اعصاب مردم قابل مشاهده می باشد.به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر علی نوبخت در ششمین كنگره علوم اعصاب اظهار داشت: متاسفانه وضعیت هوای تهران و كلان شهر ها خوب نیست و آثار آن بر روی اعصاب مردم قابل مشاهده است.
وی اضافه كرد: مسئله هوای پاك به قدری مهم است كه ما به محض ورود به مجلس به آن رسیدگی كردیم و در نتیجه بعد از ۲۱سال لایحه هوای پاك به قانون تبدیل شد.
نوبخت ادامه داد: من به رییس جمهور گفته ام اكنون كه كمیسیون بهداشت در این زمینه ورود كرده است، دیگر نهاد ها و سازماندهی را هم هماهنگ كنید.
رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: ما در حوزه علوم اعصاب تعداد تولید مقالات مان بالا است اما آیا میزان خشونت و استرس ها در كشور كمتر شده است. اگر كمتر نشده، نشان داده است كه علم ما جهت دار نیست. اگر علم ما مشكلات مردم حل می كند علم درستی است در غیر این صورت این علم كاربرد درستی ندارد.
وی ادامه داد: بعنوان فردی كه در مجلس است میگویم كه ما خلع قانونی نداریم. مقداری ناهماهنگی بین رشته ای و بین نهادی وجود دارد كه تلاش در حل آن داریم.
نوبخت اظهار داشت: كمك ها به توسعه صندوق های غیردولتی هم انجام شده است كه در برنامه ششم برای پنج ساله آینده آن را پایدار كرده ایم.
وی همینطور خاطرنشان كرد: رتبه ایران در شاخص رقابت پذیری استعداد ۷۶ هستیم و از نظر ارتقا تكنولوژی ما رتبه ی ۹۶ هستیم. این آمار نشان داده است ما از نظر علمی در جایگاه مناسبی قرار داریم اما از نظر استفاده از تكنولوژی عقب هستیم.
رئیس كمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی در آخر اظهار داشت: اینكه در ایران تعداد زیادی متخصص و محقق علوم اعصاب داریم اما همچنان استرس در میان مردم زیاد است نشان داده است برنامه ریزی های ما دچار مشكل بوده است. مشكل میلیون ها نفر را با بخش نامه نمی توان حل كرد، می بایست به سمت انجمن ها برویم و از علم آنها در حوزه سلامت استفاده نماییم.
 

1396/09/29
18:06:42
5.0 / 5
4715
تگهای خبر: سلامت , اعصاب , علم , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی